Свята й прикмети 21 листопада: день архистратига Михаїла

21 Листопада 2018, 09:00
6085

Доброго святкового ранку, дорогі читачі!

На календарі середа, 21 листопада.

Щоб не трапилося в житті, воно не може бути абсолютно поганим чи добрим, чорним чи білим. Навіть у найтемнішої ночі є світлі іскорки зірок. Нехай життя навкола вас буде кольоровим.

21 листопада День ангела святкують  Михайло, Гаврило, Анфіса.

В Україні це День Гідності і Свободи.

У нашій країні це також професійне свято – День десантно-штурмових військ. Свято встановлено в Україні «…Ураховуючи хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою відродження національної військової ідентичності, започаткування сучасних традицій вшанування звитяг українського війська та виховання у громадян патріотизму…» згідно з Указом Президента України «Про День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України» від 21 листопада 2017 р. № 380/2017.

Міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день телебачення. Це Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/51/205 Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1996 року, який відзначається щорічно 21 листопада, на честь дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму (21-22 листопада 1996 роки) в Організації Об'єднаних Націй. Державам було запропоновано відзначати цей День, обмінюючись телепередачами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний і соціальний розвиток і розширення культурного обміну.

21 листопада віряни відзначають День святого Михайла або ж Собор святого архистратига Михаїла та всіх Небесних Сил. Називається свято собором, тому що церква вшановує собор усіх вищих сил із архангелом Михаїлом, а також собор людей на землі, які ці сили прославляють.

Люди вірили, що архангела Михаїла боїться будь-яка нечисть і ховається якнайдалі, навіть під землю провалюється з його появою.

Існує повір’я, що 21 листопада випадає перший густий сніг, тому що Михайло приїхав на своєму білому коні.

Народні прикмети на 21 листопада

  1. Якщо цього дня сніг буде мокрим, то майбутній урожай буде хорошим.
  2. Якщо стоятимуть густі тумани, то така погода протримається до зимового Миколая.
  3. Якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде сніжна і красна.
  4. Якщо Михайло дощем служить - добру й суху весну ворожить.
  5. Іній - на великі сніги, а туман - на відлигу.
  6. Якщо відлига - не жди санного шляху до Миколи.
  7. Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.
  8. День на Михайла похмурий і на деревах іній - до хорошого врожаю.
  9. Від Михайла зима морози кує.
  10. Як Михайло закує, то Микола не розкує.
  11. Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.

Цей день в історії:

  • 1620 — після тримісячного плавання на кораблі «Мейфлавер» сім'ї англійських переселенців-пуритан висаджуються в Північній Америці — в районі мису Код.
  • 1783 — У небо над Парижем піднялася перша пілотована людиною повітряна куля братів Жозефа-Мішеля і Жака-Етьєнна Монгольфье.
  • 1806 — Наполеон оголосив «континентальну блокаду» Великої Бритарії.
  • 1877 — Томас Едісон винайшов фонографа.
  • 1906 — у Вільнюсі вийшов друком перший номер білоруської газети «Наша ніва».
  • 1916 — потонув «Британнік», корабель-близнюк «Тітаника» налетівши на німецьку міну.
  • 1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава.
  • 1919 — Був укладений «Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину», який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов'язковим забезпеченням їй автономного статусу.
  • 1920 — Армія УНР перейшла річку Збруч на територію Польської республіки, де була інтернована в таборах.
  • 1921 — Більшовики розстріляли під містечком Базар 359 полонених українських вояків, учасників Другого Зимового Походу Армії УНР.
  • 1939 — В Киргизькій РСР утворена Ошська область.
  • 1941 — В СРСР запроваджено податок на холостяків.
  • 1941 — 11-а німецька армія перейшла до планової облоги Севастополя.
  • 1947 — У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. В наступному, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій в Європі. Після тривалої підготовки, в листопаді 1967 р. на з'їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), який об'єднав всі крайові і міжкрайові українські організції діаспори.
  • 1962 — президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби.
  • 2004 — в Україні проходив другий тур виборів Президенти України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Розпочалася Помаранчева революція.
  • 2013 — в Україні почався Євромайдан.
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024