Чому Острог перетворюється в місто-смітник?

Чому Острог перетворюється в місто-смітник?

12 Березня 2017, 14:28

На вулиці весна. В Острозі розпочали реалізовувати низку заходів щодо благоустрою міста. Більше того, кожен господар намагається причепурити власну садибу: прибрати торішнє опале листя, обрізати сухі гілки з дерев. Однак справжньою проблемою для містян є утилізація таких «сезонних» відходів. Дехто зібране листя й хмиз намагається спалити, але більшість просто викидає ці відходи поблизу сміттєвих баків, через що утворюються так звані стихійні звалища.



 

«Поблизу мого подвір’я встановлені сміттєві контейнери, ‒ розповідає острожанка Ірина П. ‒ Кожного року від ранньої весни до пізньої осені, а іноді мало не до Різдва попід цими контейнерами місцеві складають непобутові відходи – листя, гілки, бур’яни. Особливо безсовісні люди можуть насипати туди гнилих яблук чи обрізків інших зіпсованих овочів».

Як виглядають сміттєві контейнери і майданчики навколо них в Острозі зараз, ви можете побачити на фото.





«Якось за час відпустки пересварилася з половиною своєї вулиці, щоб не викидали мені під паркан свої бур’яни, ‒ продовжує пані Ірина. ‒ Не раз і не два ходила у «Водоканал». Спочатку просила просто вчасно прибирати ці купи. Потім вимагала якось вплинути на тих, хто викидає – законом це ж заборонено. Мені відповіли: якщо ви особисто  напишете скаргу-заяву на конкретну людину і підкріпите її фото- чи відеодоказами викидання сміття в неналежному місці, ми зможемо передати скаргу до виконкому міськради і вимагати стягнення лише по цьому випадку».

Однак відзначимо, що відповідно до Рішення виконкому Острозької міської ради «Про затвердження положення про міську інспекцію з благоустрою» від 25.03.2015 р. № 118 у місті функціює спеціальний орган ‒ міська інспекція з благоустрою, яка з-поміж іншого має право проводити рейди і перевірки територій та об’єктів міста щодо стану їхнього благоустрою, складати протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою  для притягнення винних до відповідальності.

За санітарну очистку вулиць, тротуарів, парків (регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу та ін.) відповідає Острозьке комунальне підприємство «Водоканал». Також варто відзначити, що в Програмі благоустрою Острога на 2017 р. на покращення зовнішнього вигляду й санітарного стану міста та інші види робіт  виділено 600 000 гривень.

Острог – древнє місто, туристичний центр. Чому ж тоді і жителі, і гості міста повинні майже цілорічно споглядати купи неприбраного сміття не тільки на невеликих другорядних вулицях, а й на проспекті Незалежності? Чому заходи для формування позитивного іміджу та поліпшення санітарного й естетичного стану міста, на які постійно «витрачають» чималі кошти, настільки неефективні?

P. S. За час підготовки матеріалу до публікації деякі стихійні звалища (на проспекті Незалежності, вул. Князів Острозьких та ін.) було прибрано. А от по вул. Ціолковського (навпроти АЗС «Окко») купа тільки збільшилася. Попри те, що заходи з вивезення сміття проводять, вони є рідкісними та неефективними. Крім того, відчуваючи власну безкарність, люди знову і знову в неналежних місцях створюють стихійні звалища. Скільки це ще триватиме?