Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Поет Олесь Ундір відсвяткував півстолітній творчий ювілей

20:40 26.05.2019
821

Відомий острозький поет Олесь Ундір відсвяткував півстолітній творчий ювілей. Літературно-мистецьке свято відбулося в рідному для письменника селі Сіянці в п’ятницю, 24 травня.

Привітати ювіляра завітало чимало гостей – родина, друзі, члени Острозького літературного міськрайонного об’єднання ім. Івана Маєвського, посадовці, літератори Рівненщини. Зокрема, син Віталій Ундір і внучка Люба, дружина Любов Семенівна, голова Острозької РДА Богдан Турович, заступниця острозького міського голови Оксана Ситницька. Побували також письменники Тата Рівна (Тетяна Сладковська), Микола Береза, Юрій Матвійчук, Галина Філонюк.

«Сьогодні зустріч із багатогранним поетом, автором семи поетичних збірок. Твори Олеся вражають глибиною емоцій, патріотизмом, вони просякнуті любов’ю до батьків. Чимало з них покладені на музику», – відрекомендували гостя ведучі.

Дівчата вручили панові Олесеві хліб – символ добробуту щедрого життя. Поет у відповідь привітався віршем «До Сіянець піснею лину». Упродовж свята звучали численні пісні на слова О. Ундіра (композитор – Микола Соколюк) – «Бабусина вишиванка», «Мамині очі», декламували багато поезій. Надзвичайно зворушила і ювіляра, і всіх присутніх Люба Ундір, яка прочитала вірш дідуся «Молитва».

Спогадами й думками про Олесеве слово поділився рівненський письменник Микола Береза.

«Сьогодні свято Олесевого слова. Саме воно зібрало небайдужих людей. Сьогодні в Олеся своєрідний іспит перед найближчими людьми, де він народився. Ми їхали сюди до вас і роздумували про Олеся. Я в нього вчуся все життя щирості, простоті, відвертості», – відгукнувся пан Микола.

Як і належить, гість завітав на свято з гостинцями – Сіянцівська бібліотека поповнилася книгами братів Берез, а винуватця свята – новинкою М. Берези.

Найщиріші вітання від літераторів Рівненщини переказала Тетяна Сладковська, заступниця голови Рівненської обласної організації НСПУ.

«Ювілеї бувають у всіх людей, але такий ювілей, як сьогодні відзначає Олесь Ундір, мають лише одиниці – люди відмічені печаткою Божого таланту. Тому що відзначити 50 років будь-якої професійної діяльності – це свято обраних, це свято справжньої еліти нації. … Поети завжди є пророками нації. Ваше п’ятдесятилітнє слово доводить, що ви – пророк Острозької землі… Ви неперевершений ліричний поет, наближений своїм словом до землі і до краю», – відзначила Тетяна.

Заступниця голови Рівненської обласної організації НСПУ вручила Олесеві Ундіру подяку за вагомий внесок у розвиток вітчизняної літератури на Рівненщині, популяризацію української книги в контексті національно-культурного становлення та з нагоди 50-ліття особистої літературної діяльності.

Ще Олександрові Олексійовичеві озвучили вітальну листівку від Оксани Філіпчук.

«Попри всі негаразди, тривоги і болі Поезія квітне в Олесевій долі», – написала пані Оксана.

Від когорти бібліотекарів Острозького району зі славним поетичним ювілеєм письменника вітала Ольга Бояр.

«Ми вже 50 років смакуємо поезією Олеся Ундіра. Сьогодні хочемо, щоби він сам посмакував своєю поезією» – зазначили працівники книгозбірень краю і подарували торт.

Естафету вітальних слів підтримав син Віталій Ундір. Він розповів, що творчі вечори талановитих краян уже стають доброю традицією. Наприклад, у Плоскому нещодавно відзначали свято художника Петра Чумака. Ще пан Віталій звернувся зі словами синівської любові до батька:

«Складно виступати після майстрів слова. Бог не дав мені таланту, я не пишу вірші, але їх пише моя донька. Я дякую Богу за те, що можу стояти на цій сцені разом із живим батьком і подавати шану нашому земляку. Тату, будь здоровим і сильним і радуй нас добрими справами», – сказав Віталій Ундір.

Закінчився захід піснею «Ми бажаєм вам щастя й добра», яку звучала не тільки зі сцени, а й у залі.

Коментарі
19 червня
Сьогодні
Вчора
17.06.2019
16.06.2019
15.06.2019
14.06.2019
13.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин