Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
вул. Ціолковського
вул. Ціолковського

Чому Острог перетворюється в місто-смітник?

14:28 12.03.2017
1549

На вулиці весна. В Острозі розпочали реалізовувати низку заходів щодо благоустрою міста. Більше того, кожен господар намагається причепурити власну садибу: прибрати торішнє опале листя, обрізати сухі гілки з дерев. Однак справжньою проблемою для містян є утилізація таких «сезонних» відходів. Дехто зібране листя й хмиз намагається спалити, але більшість просто викидає ці відходи поблизу сміттєвих баків, через що утворюються так звані стихійні звалища.«Поблизу мого подвір’я встановлені сміттєві контейнери, ‒ розповідає острожанка Ірина П. ‒ Кожного року від ранньої весни до пізньої осені, а іноді мало не до Різдва попід цими контейнерами місцеві складають непобутові відходи – листя, гілки, бур’яни. Особливо безсовісні люди можуть насипати туди гнилих яблук чи обрізків інших зіпсованих овочів».

Як виглядають сміттєві контейнери і майданчики навколо них в Острозі зараз, ви можете побачити на фото.

«Якось за час відпустки пересварилася з половиною своєї вулиці, щоб не викидали мені під паркан свої бур’яни, ‒ продовжує пані Ірина. ‒ Не раз і не два ходила у «Водоканал». Спочатку просила просто вчасно прибирати ці купи. Потім вимагала якось вплинути на тих, хто викидає – законом це ж заборонено. Мені відповіли: якщо ви особисто напишете скаргу-заяву на конкретну людину і підкріпите її фото- чи відеодоказами викидання сміття в неналежному місці, ми зможемо передати скаргу до виконкому міськради і вимагати стягнення лише по цьому випадку».

Однак відзначимо, що відповідно до Рішення виконкому Острозької міської ради «Про затвердження положення про міську інспекцію з благоустрою» від 25.03.2015 р. № 118 у місті функціює спеціальний орган ‒ міська інспекція з благоустрою, яка з-поміж іншого має право проводити рейди і перевірки територій та об’єктів міста щодо стану їхнього благоустрою, складати протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою для притягнення винних до відповідальності.

За санітарну очистку вулиць, тротуарів, парків (регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу та ін.) відповідає Острозьке комунальне підприємство «Водоканал». Також варто відзначити, що в Програмі благоустрою Острога на 2017 р. на покращення зовнішнього вигляду й санітарного стану міста та інші види робіт виділено 600 000 гривень.

Острог – древнє місто, туристичний центр. Чому ж тоді і жителі, і гості міста повинні майже цілорічно споглядати купи неприбраного сміття не тільки на невеликих другорядних вулицях, а й на проспекті Незалежності? Чому заходи для формування позитивного іміджу та поліпшення санітарного й естетичного стану міста, на які постійно «витрачають» чималі кошти, настільки неефективні?

P. S. За час підготовки матеріалу до публікації деякі стихійні звалища (на проспекті Незалежності, вул. Князів Острозьких та ін.) було прибрано. А от по вул. Ціолковського (навпроти АЗС «Окко») купа тільки збільшилася. Попри те, що заходи з вивезення сміття проводять, вони є рідкісними та неефективними. Крім того, відчуваючи власну безкарність, люди знову і знову в неналежних місцях створюють стихійні звалища. Скільки це ще триватиме?

Автор: Галина МАКСИМЧУК

Коментарі

острожанин

20:44 12.03.2017

А скільки часу водоканал буде списувати гроші на вивезення сміття і чищення снігу тільки "на бумазі"? Чого це не цікавить контролюючі органи??
Бо кругом кругова порука.....

Олександр

06:08 14.03.2017

Як на мене то тут проблема у комунальних службі,яка тупо не виконуе свою роботу!!!!

123

08:27 14.03.2017

Цылком погоджуюся з Олександром....взагалы мысцевий водоканал не виконує своїх функцій..зимою пройти не можна тратуарами..весно купа сміття...задовбали..

Острожанка

17:01 14.03.2017

Водоканал підзвітний мерові!!! Якщо Войтов не виконує свої свої функції і обов'язки, його мають звільнити!!! Але пан Шикер цього не робить. Мені одне цікаво: біля дому мера теж постійно купи гадості лежать??? От де-де, а в нього під порогом, певно, прибирають вчасно.

034

10:56 20.12.2017

В місті брудно, бо нема в ньому господаря. Такі мєнти, як Шикер чи Войтов взагалі не господарі, вони хіба що красти вміють і хабарі брати. Але люди (в основному бабушкі) все одно виберуть мєнта, бо "свій", "вже був мером", "а що новий зробить", "а нащо нам чужі", "а він же з Нового міста", "а що ж він зробить, то ж тяжко кругом, он війна йде", "а що, нічого не роблять, то ж подивіться, майданчика відкрили" і т.п. І ніякий він не пан Шикер, і не мер, а мєнт.

22 квітня
Сьогодні
Вчора
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
16.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин