Лариса Бащук: «Мені завжди хотілося оформляти вишивку нестандартно!»

21 Грудня 2016, 14:32
2431

Лариса Бащук, майстриня із Острога. Вишиває з дитячих років і знає, як подати одну із найпоширеніших технік рукоділля оригінально, поєднуючи традиції предків із новітнім баченням мистецтва.

Авторські схеми Лариси отримують право на життя на красивих обкладинках для паспорту, жіночих косметичках, гаманцях, стильних клатчах, блокнотах, торбах в стилі етно, чохлах для гаджетів, а також на поверхнях цікавих елементів декору чи навіть розвивальних іграшок.

З чого почалося ваше захоплення?  Скільки часу ви займаєтеся рукоділлям та який ваш перший виріб?

Почалося, напевно, в 6 років, коли бабуся вперше дала до рук клаптик канви, голку з ниткою та показала, як вишивати хрестики «в стовпчик». Потім були невеличкі серветки, подушечки… дійшло навіть до рушників. А ось зайнятись прикладною вишивкою мене спонукало бажання мати вишиту сумку. Власне, цю першу сумку я створила влітку 2010 року і… подарувала сестрі. Бо тоді я захопилася винайденням нових фасонів і використанням вишивки в різноманітних формах.


 

Чому сааме обрали техніку вишивання для своїх робіт?

Мені завжди хотілося оформляти вишивку нестандартно, щоб вона мала не лише естетичне, а й практичнее використання. Тепер я можу вишивати все, що мені подобається, не переживаючи, чи вистачить місця на стінах.

Сім’я та творчість. Як близькі сприймають ваше захоплення  та яким чином зуміли все поєднати?

З цим мені поталанило. Всі активно мене підтримують – бабусі допомагають з дітьми, сестрички – з креативом, чоловік - є найсуворішим критиком і водночас генератором нових ідей.

Звідки черпаєте ідеї на створення подібних речей? Що саме вас надихає?

Не можу однозначно відповісти… напевно, все! Природа, мистецтво, музика… Звичайно, не можна забувати і про інтернет. Хоча я ніколи не роблю повторів, не те що чиїхось робіт, а навіть своїх. Всі ідеї – це синтез різноманітних образів.


 

Скільки часу йде на виготовлення одного виробу? (Наприклад, якщо це чохол для телефону або вишита сумочка)? Як зробити так, аби ці вироби не втрачали свого вигляду з часом?

Час на виготовлення – дуже відносне поняття. Інколи чохол для телефону можна й за один день зробити, а часом це забирає 3-4 дні. А сумочка буває створюється місяцями. Натхнення – річ примхлива.

При дбайливому ставленні, бережному пранні в прохолодній воді та прасуванні (краще з відпарюванням) вироби радуватимуть своїх господарів досить довгий час. Незначні забруднення на клатчах з картонною основою (які не можна повністю намочувати) досить гарно виводяться за допомогою вологих серветок (особливо дитячих).

Які поради можете дати початківцям у своїй галузі? На що варто звернути особливу увагу? А чого краще уникати?

Напевно, про це написані вже цілі трактати… Я й себе вважаю початківцем. Велике значення мають якісні матеріали та інструменти, але не менш важливими є комунікативні навички, манера спілкування із замовниками та потенційними клієнтами. І, звичайно, реклама. Не варто розміщати роботи одразу на десятках ресурсів (навряд чи зможете дати всім раду), краще вибрати 2-3 найбільш підходящих і активно просуватись у цьому напрямку. І не бійтесь «шукати себе»!




 

Автор:  Тетяна РОМАНЧУК

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024