Острозький художник Олександр Вівсяник: олівець із рук не випускав ніколи

10 Грудня 2016, 18:09
2973
В нашому місті проживає молодий, але дуже талановитий художник Олександр Вівсяник. Його портрети вражають своєю реальністю, а пейзажі захоплюють своєю красою.
 
Олександре, розкажіть, будь ласка, про те, як ви почали займатися мистецтвом, що було першим кроком у вашій творчості?
 
Я почав малювати ще у дитинстві. Ніяких художніх шкіл не відвідував, всьому вчився сам. Звісно, не без допомоги місцевих художників, які ділились зі мною своїм досвідом, давали багато порад. Думаю, що талант передався мені від батька. Художником він не був, але мав неабиякий хист до малювання.
 
Що було першим кроком? Навіть не знаю... Все якось склалось само собою. Як говорять, олівець із рук не випускав ніколи.

 

Який вид живопису вам найближчий та чому? Чи є у вас улюблений жанр малярства (портрет, натюрморт, пейзаж)?
 
Мені найближчий станковий живопис. Хоча важко вибирати щось одне, завжди хочеться спробувати щось нове.
 
Щодо жанрів, то найбільше подобається малювати портрети та пейзажі. Це той випадок, коли хобі перетворюється в роботу і мене це не перестає тішити. 
 
Чи є у вас улюблений художник (можливо кілька) на яких ви рівняєтеся?
 
Серед відомих художників, звісно, мені подобаються роботи Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Вінсента ван Гога.  Але найбільше мені подобаються картини Леонардо да Вінчі. Для мене роботи цих художників мають характер. Дуже хотілося б, щоб і в моїх роботах можна було відшукати нотки, які б чітко відрізняли їх від інших. Із сучасників досить цікавими є роботи Олександра Гнилицького та Іллі Чичкана, а також подобаються картини Євгенії Гапчинської.
 
3

3

 
 
На вашу думку, що важливо для сучасного художника? Як у сучасному комп'ютеризованому суспільстві можна стати відомим у царині мистецтва?

В кожному комп'ютеризованому суспільстві залишається досить багато людей, які все одно схильні до живого мистецтва. Інновації - це дуже добре, але вони розвиваються окремо від мистецтва. Це зовсім різні поняття і їх не потрібно ототожнювати.

На мою думку, технічні новації та мистецтво не є конкурентами. Завжди є люди, які люблять мистецтво, для таких людей ми й працюємо. А комп'ютерні технології навіть допомагають митцям: заявити про себе, знайти свою аудиторію, критиків, однодумців, колег.

Мистецтво стало доступнішим. Якщо в тебе не має можливості поїхати в Париж і відвідати Лувр, ти можеш насолодитись роботами найкращих художників світу просто сидячи дома за ноутбуком. Головне, щоб наше суспільство змогло вчасно зупинитись і не забуло, що наочність, все ж таки, багатша за доступність.

Хто є вашою музою, яка надихає вас на творчість?

Моя кохана дружина. Вона у потрібний момент мене «підштовхнула» та підтримала і не дала опустити руки! За що я їй безмежно вдячний.
 
 

2


2


 
 
Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024