Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Сонячне Wi-Fi дерево. Фото ілюстративне
Сонячне Wi-Fi дерево. Фото ілюстративне

Сонячні Wi-Fi дерева, історичні костюми та спортивна форма: що реалізують за кошти громадського бюджету

10:55 20.06.2019
724

Громадськість дедалі активніше долучається до суспільних процесів, впливає на формування місцевого бюджету тощо. Зокрема, у багатьох містах громадяни беруть участь у формуванні громадського бюджету. Це частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів.

На початку червня в Острозі відбулося засідання координаційного комітету громадського бюджету міста Острога. Спочатку обрали його голову та секретаря. Також було розглянуто 6 проєктів, які надійшли у виконком Острозької міської ради. Їх авторами є жителі нашого міста. Офіційний сайт міської ради повідомляв, що під час обговорення три розробки, які суперечать вимогам Положення про громадський бюджет у м. Острозі, відхилили.

«Проєкти повинні відповідати пріоритетам розвитку нашого міста, визначеним у Стратегії розвитку Острога на період до 2028 року, Програмі його соціально-економічного розвитку на відповідний рік та не дублювати робіт, виконання яких передбачено іншими програмами. Позитивне схвалення можуть отримати проєкти, спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання острожан, естетичного вигляду міста, сприяння соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, упровадження сучасних інноваційних проєктів у всіх сферах життєдіяльності міста. При тому вони не можуть бути пов’язані з поточною роботою у відповідних галузях і сферах діяльності й поточним утриманням бюджетних установ», – пояснює заступниця міського голови, голова координаційного комітету Ольга Логвін.


Координаційний комітет відхилив три проєкти, зокрема: «Створення міського концертного та виставкового майданчика шляхом реновації актової зали та коридору Острозької школи мистецтв» (великий проєкт, який передбачав ремонт актової зали та коридорів школи); «Організація сучасного вільного простору в Острозькій міській бібліотеці» (малий проєкт про заміну вікон на металопластикові); «Частковий ремонт, перекриття покрівлі приміщення Острозької міської бібліотеки та заміна старих вікон на нові металопластикові із зберігаючими склопакетами» (великий проєкт). Ольга Андріївна наголошує, що поточний і капітальний ремонт бюджетних установ не можна провести за кошти громадського бюджету.

Три проєкти спрямували відповідним розпорядникам коштів для подальшого опрацювання. Це – «Професійний спортивний одяг для вихованців дитячо-юнацької спортивної школи Острога» (малий проєкт); «Сонячні Wi-Fi дерева для зарядки гаджетів» (великий проєкт); «Історичні костюми як елемент розвитку бренду подієвого туризму «Нічна театралізована екскурсія містом» (малий проєкт).


Принагідно нагадаємо, що нічні екскурсії вже традиційні для Острога.

Відбулася нічна екскурсія вулицею трьох цвинтарів

Острожани після тривалих пошуків так і не знайшли Святого Миколая

На вулицях Острога ожили легенди

Ольга Логвін розповіла, що підтримані проєкти профінансують із місцевого бюджету. Загальна сума на їх оплату цьогоріч становить 410 тис. грн. Це – 1 відсоток від суми власних надходжень міського бюджету за 2018 рік. Такі кошти, а може, і більше, будуть спрямовані на фінансування проектів, підготовлених членами громади. Усе це визначено в документах, затверджених рішенням сесії Острозької міської ради №№ 800 – 801 і 885 від 29 березня та 30 листопада 2018 р. Відібрані проєкти тепер спрямовані для розпорядників коштів для аналізу та підготовки впродовж місяця відповідного висновку (може бути позитивний чи негативний). Після того наприкінці серпня, можливо, на початку вересня, уся необхідна інформація буде розміщена на сайті Острозької міської ради та в паперовому варіанті в Центрі надання адміністративних послуг виконкому Острозької міської ради (ЦНАП). Упродовж двох місяців або трохи більше острожани матимуть можливість голосувати за проєкти. Голосування проведуть у паперовому та електронному форматі. Той, хто не має електронного цифрового підпису (ЕЦП), може підтримати вподобані розробки (лише по одному великому й малому), проголосувавши за нього в ЦНАПі (потрібно обов’язково прийти з паспортом). За наявності ЕЦП це можна буде зробити на сайті Острозької міської ради. Голосування триватиме до кінця листопада ц. р. Ті проєкти (з 3 відібраних), які наберуть найбільшу кількість голосів членів громади, будуть закладені в міський бюджет на 2020 рік й обов’язково профінансуються. Кошти громадського бюджету, які не будуть використані цього року, є перехідними – їх спрямують на реалізацію проєктів наступних років.

Наразі триває підготовка до реалізації поданих проєктів цього року. Найцікавіші необхідно буде підтримати голосуванням, а також уже можна розробляти нові, які розглядатимуть наступного року. Найцікавіші й найактуальніші мають шанс бути реалізованими в майбутньому.

У подальшому Район.Острог та острозька міська газета «Замкова гора» інформаційно супроводжуватимуть реалізацію проєктів громадського бюджету. Будьте з нами!

Коментарі
20 липня
Сьогодні
Вчора
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин