Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Перша школа – справді перша: результати ЗНО закладів Острога. ІНФОГРАФІКА

12:37 20.08.2018
3338

Продовжуємо підбивати підсумки щодо якості освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Цьогоріч ЗНО складало 219 учнів з острозьких ЗНЗ (КЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою», Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія», Острозької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №1, Острозької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №3), тоді як у ЗНО-2017 узяли участь 144 учні.

Школярі Острога, як і Острожчини, обрали українську мову і літературу, історію України, математику, фізику, хімію, біологію, географію та англійську мову. Обов’язкове тестування склали всі школярі, а от найменше обрали фізику (25 осіб), біологію (20 осіб) та хімію (4 особи). Принагідно зазначимо, що з 4 ЗНЗ міста (ЗОШ №1, Острозька гімназія, ЗОШ №3, Військовий ліцей) усі вісім предметів складали тільки випускники Острозької ЗОШ №1.

Найкраще школярі Острога впоралися з українською мовою і літературою, історією України, хімією та біологією, адже поріг «склав/не склав» із цих предметів подолали всі школярі міста. Найгірша ситуація з географією, з тестами з якої не впоралося 5 осіб. Ці школярі не мали змоги вступити до закладів вищої освіти цьогоріч. Інші результати на діаграмі.


Відповідно до статистичних підрахунків, усі випускники лише Острозької ЗОШ №3 впоралися з тестуванням. Школа не має показника «не склав» за результатами всіх тестів.

Найвищі бали з предметів ЗНО серед учнів Острога були такими:

  • українська мова і література – 197,5 балів (Острозька ЗОШ №1),
  • історія України – 195,5 бала (Військовий ліцей),
  • математика – 193 бали (Військовий ліцей),
  • фізика – 187 балів (Військовий ліцей),
  • хімія – 184 бали (Острозька ЗОШ №1),
  • біологія – 188 балів (Острозька ЗОШ №1),
  • географія – 185 балів (Острозька ЗОШ №1),
  • англійська мова – 193 бали (Острозька ЗОШ №1).

Школярі Острога також не отримали сертифікатів із максимальними 200 балами.

За результатами підрахунку середнього арифметичного зі середніх балів ЗНО всіх закладів міста, найкращою виявилася Острозька ЗОШ №1 (151 бал), на другому місці Військовий ліцей (149,4 бала), далі з невеликим відривом – Острозька ЗОШ №3 (149 балів). Найгірші показники в Острозької гімназії (140,4 бала).


УЦОЯО, крім найвищих балів за складання тестів, фіксує також найнижчий результат із кожного предмету в певному ЗНЗ. Ми проаналізували середній найнижчий бал із-поміж школярів міста. Тут ситуація виявилася кардинально іншою. Найвищі середні бали з розділу «найнижча оцінка» у випускників Острозької ЗОШ №3 (126 балів), а от найнижчі результати показали ліцеїсти (108,9 бала).


Припускаємо, що цей показник безпосередньо пов’язаний із так званою наповнюваністю класів – що менший клас, то вищий шанс в учня-«середнячка» на достатньому рівні оволодіти програмовим матеріалом.

Оскільки ми підраховували однакові показники середнього бала серед учнів і сільських, і міських шкіл, також вирішили з’ясувати, де учні здобувають якіснішу освіту.

Найкращий рівень знань мають випускники Грем’яцької ЗОШ: результати ЗНО

За показниками загальношкільного середнього бала в регіоні очікувано лідирують міські ЗНЗ (ЗОШ №1, Військовий ліцей, ЗОШ №3). А от Острозька гімназія опинилася аж на 8 місці серед 18 закладів міста й району, поступившись школам із Грем’ячого, Плоского, Вельбівного та Мощаниці. Співвідношення балів на діаграмі.


Зовнішнє незалежне оцінювання в Острозі також складали випускники Державного професійно-технічного навчального закладу «Острозьке вище професійне училище», результати якого наразі не беремо до уваги. Зазначимо лише, що рівень ЗНО випускників Острозького ВПУ – найнижчий у місті.

Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин