Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Пласт – це стиль життя», – голова острозького осередку Пласту Наталія Мантула

16:03 30.04.2017
1612

В Острозі діє Національна скаутська організація України «Пласт», члени якої вже понад 20 років успішно виховують справжніх патріотів. Вихідцями із Пласту є теперішній Голова Острозької РДА Богдан Турович, депутат Острозької міської ради Андрій Смирнов, викладачі Острозької академії Роман та Юлія Шулики. Про пластунів та історію організації ми говоримо з керівником Острозького осередку «Пласту» Наталією Мантулою.

Пласту понад 100 років, але, на жаль, далеко не всі знають про цю організацію. Як ви вважаєте, чому? Для тих хто не знає, розкажіть, що таке Пласт?

Пласт в Україні є вже 105 років. Уже понад століття тому прогресивні люди розуміли, що майбутнє держави залежить від її молоді. Саме для виховання такої молоді, яка поведе за собою всіх до свідомого та відповідального майбутнього, і створили молодіжну скаутську організацію. Зараз Пласт – це Національна скаутська організація України. Це організація для патріотичного і всебічного самовиховання.

Чому про Пласт не всі знають? Можливо, просто зараз у них немає такої внутрішньої потреби. Інформацію про Пласт знайти дуже легко – зараз діяльність організації широко висвітлюється у ЗМІ.

А як давно ви в організації? Що вас тримає в пласті вже понад 20 років?

Я в Пласті з 1993 року. Майже від самого початку існування Пласту в Острозі. У Пласті не буває просто членів організації зі стажем або без. Пласт – це стиль життя. Ти або сприймаєш його, зливаєшся з ним і ви разом на все життя, або ж це не твоє, і ви прощаєтесь рано чи пізно. Ніщо мене тут не тримає. Пласт просто частинка моєї душі.


Розкажіть трохи про те, як розпочинався Пласт в Острозі, адже ви були однією із перших пластунок.

Пласт свого часу довго був у вигнанні. На те були свої історичні причини. Після здобуття Україною своєї незалежності діаспора бережно повернула Пласт додому. Осередки стали з`являтись у різних містах, здебільшого на західних теренах. Тоді і в Острозі двоє молодих завзятих людей загорілись Великою Грою. І втілили свої мрії у життя. Познайомились з пластунами Рівного, і привезли ідею до рідного міста. 1992 році набрали перші гуртки. Сашко Юрчук та Юрко Ткачук. Їм завдячуємо народженню Острозької станиці. А вже влітку 1993 діти брали участь у перших своїх пластових таборах.Як ви вважаєте, чому пласт не втрачає своєї актуальності? А навпаки набирає обертів та отримує підтримку від влади?

Уже досить багато вихованців Пласту реалізовують себе в дорослому житті, в тому числі і на керівних посадах. І вони завжди продуктивні. Пласт стає хорошим стартом і підтримкою в майбутньому. Тут завжди можна почерпнути собі нові натхнення та сили. А в розвитку молодої держави проблеми молоді завжди мають бути актуальними. Діти і молодь – це найбільш надійні інвестиції. І чим далі, тим більше влада справді підтримує проекти нашої організації як на рівні країни, так і на місцях.

Хто може стати пластуном і в якому віці? Як це зробити?

Пластунами можуть бути всі дорослі та діти віком від 3 років. Для різних вікових груп – своя програма, свої завдання, вимоги, методи. І різні умови вступу та набуття дійсного членства.

Більш детально з інформацією про пласт можна ознайомитись на сайті пластового порталу: www.plast.org.ua, на сторінці у Фейсбуці. Щодо членства в Острозі та районі звертайтесь до нас: (098) 330-0717
Коментарі

ой

07:43 01.05.2017

На фото не Олександр Корныйчук, а Юрчук. То хто ж засновник пласту в Острозы?

К

19:24 09.05.2017

У Вас так багато помилок у тексті, неможливо нормально читати.

22 квітня
Сьогодні
Вчора
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин