Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Острожчині планують закрити залізничну станцію

14:57 13.10.2018
3805

На території України планують закрити низку малоефективних залізничних станцій. Одна з них – в Оженині на Острожчині (залізнична станція Острог).

Загалом на Рівненщині планують припинити роботу 9 залізничних станцій. Ідеться насамперед про вантажні перевезення.

«Укрзалізниця виходить з пропозицією часткового закриття об’єктів, що мають невеликий об’єм роботи – відгружають менше 60 вагонів в місяць. На Рівненщині це станції Антонівка, Смига, Рудня-Почаївська, Удрицьк, Дубровиця, Озеряни, Остки, Малинськ, Острог. Деякі з них в середньому відвантажують або завантажують близько 40-50 вагонів в місяць, проте є й такі, на яких ця кількість значно менша», пояснив в.о. начальника ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень» Іван Якименко.

У Рівненській обласній державній адміністрації вже відбулася зустріч, у якій разом із іншими керівниками районів узяв участь Богдан Турович, голова Острозької РДА, щодо запобігання цій ситуації.

«Рівненська ОДА вважає недоцільним закриття станцій. Адже навколо них розміщені підприємства, елеватори та лісгоспи. Їхня робота ускладниться, адже прийдеться наймати додатковий транспорт для перевезення продукції. А це вплине на збільшення її собівартості та зниження конкурентоспроможності підприємств. При чому слід відзначити, що багато з них є здебільшого бюджетоутворюючими для окремих територій», – зазначає заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Однак на переконання представників залізниці, зазначений об’єм вагонів недостатній для раціонального використання залізничної інфраструктури. Саме тому й було прийняте рішення про обмеження роботи малоефективних станцій.

Натомість Укрзалізниця запропонувала для підприємств, які активно користуються послугами цих станцій, самим покривати їх збитковість за рахунок коштів з різних джерел. За таким механізмом уже погодилися працювати зі станціями Малинськ та Остки.

Як повідомляє сайт Острозької РДА, голови РДА та підприємства, просять Укрзалізницю збільшити кількість вантажних вагонів замість закриття залізничних станцій.

Своєю чергою депутати Рівненської обласної ради планують звернутися до керівництва Укрзалізниці з проханням не закривати зазначені станції.

Коментарі
24 березня
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин