Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Кожна фотографія має свою історію, яку майстер із радістю розповідає
Кожна фотографія має свою історію, яку майстер із радістю розповідає

У бібліотеці демонструють «Живі поїзди» португальського фотографа

10:35 03.09.2018
2447

У науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» відкрили виставку світлин португальського фотографа.

Експозицію «Живі поїзди» Енріке Мануела Ґімарайнша презентували глядачам у неділю, 2 вересня. Участь у відкритті взяли Ігор Пасічник, ректор НаУОА, Сергій Вакуленко, фотограф, голова Харківського історико-філологічного товариства, український друг пана Ґімарайнша, та інші поважні гості, присутні на посвяті в студенти Острозької академії.

У нас сьогодні велике свято, адже ми маємо можливість відкрити фотовиставку незвичної людини,зазначив Ігор Пасічник.Справді, Енріке Мануел Ґімарайнш незвичайна багатогранна особистість. Він працює доцентом Інституту педагогіки в Лісабонському університеті, читає лекції аспірантам і докторантам, має наукові публікації. Ось уже майже 50 років практикує як фотограф. Його знімки зберігаються в збірках музею міста Тібайнш, Тарбській фотографічній асоціації «Е» (Франція), Лісабонському музеї води, приватних колекціях.

До України фотограф уперше приїздив у 2003 і 2004 роках. Тоді здебільшого подорожував потягом і ці світлини стали основою нинішньої колекції.

Ми бачили і села, і міста, споруди, замки, церкви, якісь непримітні місця, де триває повсякденне життя. Якби не вони, цих фотографій не було б. Фотовиставка допомагає повернути мені частину того, що я отримав від Української землі,ділиться пан Енріке.Під час відкриття він також багато розповідав, як відкривав для себе Україну, здебільшого завдяки людям, поділився історіями створення окремих фото. А ще дякував Анастасії Хеленюк, яка підтримала ідею виставки, та Віталієві Бондарчукові за допомогу в організації.

Після відкриття виставки нам удалося поспілкуватися з Енріке Мануелом Ґімарайншом та дізнатися, яке враження справило на нього місто.

Острог – місто, яке має потужну присутність і яке вміє про себе подбати. Тут відчувається бажання самоствердження. Це, здається, головне, – каже фотограф

Також пан Енріке зізнався, що не стримався й зафіксував Острог на світлинах. Робив фотографії двох типів: мікрозйомку – деталі, елементи, які вихоплює око, та більш загальні фото. Йому дуже сподобався Богоявленський собор на Замковій горі та відновлена Татарська вежа. Ще раніше фотомитець зробив знімки Луцької вежі. Решта – це фотодеталі з життя Острога.

Можливо, наступна фотовиставка Енріке Мануела Ґімарайнша в Острозі буде зі світлинами міста.

Експозицію «Живі поїзди» охочі можуть оглянути впродовж вересня під куполом бібліотеки НаУОА.
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
15 липня
Сьогодні
Вчора
13.07.2020
12.07.2020
11.07.2020
10.07.2020
09.07.2020
08.07.2020