Свята й прикмети 21 серпня: день Мирона-Вітрогона

21 Серпня 2018, 09:07
3712

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні вже 21 серпня! Дні невпинно біжать... Не бійтеся відпускати те, що минає, не жалійте за старою надщербленою улюбленою чашкою. Умійте прощатися з непотрібними речами та неприємними людьми. Так у життя приходить нове й прекрасне. Гарного та легкого вівторка!

21 серпня День ангела святкують Анастасій, Герман, Григорій, Йосип, Касіян, Леонід, Микола, Мирон, Мойсей, Омелян, Саватій, Федір.

Православна церква цього дня вшановує Мирона, якого в народі називають Вітрогоном. Цікаво, що сам Мирон, згідно з церковним писанням, був дуже доброю людиною, і з його ім'ям пов'язують безліч різноманітних легенд. Наприклад, розповідали, що він, будучи простим землевласником, одного разу побачив, як злодії забралися в його комору і складають зерно в мішки. Тоді він не тільки не став їм заважати, а й, навпаки, допоміг все зібрати і винести. Дізнавшись, що перед ними господар, злодії засоромилися і вирішили повернути крадене. Після цього вони звернулися в віру в Христа, і саме це в народі вважають першим чудом Мирона.

Знаючи про милосердя цієї людини, жителі острова Крит обрали його єпископом, після чого він став творити справжні чудеса. Так, в той час, коли річка тритон вийшла з берегів, і виникла загроза повені, то Мирон зміг одним лише помахом руки повернути її на своє місце.

Народні прикмети на 21 серпня

  1. Іній вранці з'являється - буде багатий урожай наступного року
  2. Кажуть, що на Мирона вторгнень, 21 серпня, опеньків і брусниця в лісі з'являються
  3. Яким буде Мирон - такою, за прикметами, і буде погода в січні
  4. Часто саме 21 серпня трапляються досить сильні вітри
  5. Погана погода 21 серпня - негода протримається до Бабиного літа

Цей день в історії

  • 1627 — У Києві випущено перший словник української мови «Лексікон славеноросскій і імен толкованіє» Памви Беринди.
  • 1652 — син гетьмана Богдана Хмельницького — Тимофій — одружився з дочкою молдовського господаря Василя Лупула.
  • 1653 — військо Георгія Штефана підійшло до Сучави і спробувало з наскоку взяти козацький табір Тимоша Хмельницького під стінами фортеці, почалася облога Сучави.
  • 1911 — з Лувру (Париж) викрадено картину Леонардо да Вінчі «Мона Ліза» («Джоконда»), яку було знайдено лише через два роки в Королівстві Італія.
  • 1914 — засновано футбольний клуб «Васко да Гама».
  • 1932 — у Венеції відбувся перший міжнародний кінофестиваль.
  • 1944 — у Вашингтоні відкрилася міжнародна конференція, яка підготувала пропозиції, що лягли в основу Статуту Організації Об'єднаних Націй.
  • 1968 — країни Варшавського Договору ввели війська в Чехословацьку Соціалістичну Республіку для придушення «Празької весни».
  • 1996 — заснована відзнака Президента України — орден «За мужність».
  • 1996 — на Київській універсальній біржі відбулися перші торги в гривні з ф'ючерсних контрактів.
  • 2005 — Блаженніший Любомир Гузар офіційно змінив свій титул на «Верховний Архієпископ Києво-Галицький» і переніс осідок до Києва.
  • 2011 — у місті Олевськ на Житомирщині було відкрито пам'ятний знак на честь 70-річчя від створення Олевської республіки.
  • 2013 — у громадянському конфлікті в Сирії війська підтриманого Росіїєю сирійського диктатора Башара Асада застосували хімічну зброю проти опозиції. По житлових кварталах передмістя Дамаска м. Гута вони завдали ракетного удару з використанням зарину. Загинуло, за різними даними, від 350 до 1700 осіб.
Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024