Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У мережі з'явились раритетні фото Татарської вежі

18:00 02.08.2018
1102

Унікальні світлини Татарської вежі 20-30 років минулого століття ширяться мережею серед острожан.

Знімки разом з дописом опублікував на своїй сторінці у Facebook користувач Євген Яковенко.

Як пояснює автор допису, вежа ще в довоєнний період мала такий стан, як нині, адже обвалилась ще у 1849. Тому на усіх відомих знімках пам'ятка має «сучасний» вигляд.

«Після одного зі своїх військових походів Констянтин Іванович Острозький поселив полонених татар на північно-східних околицях Острога. Одна з вулиць північно-східної частини міста до нашого часу має назву Татарської. Наступне століття було для Острога найбільш успішним. Син Констянтина Івановича Василь-Констянтин заснував у місті слов'яно-греко-латинську школу — Острозьку академію. Основна з функцій школи — обслуговування друкарні, яка розміщувалася неподалік школи. Тут Іван Федоров друкує шість книг: у 1578-му — Буквар і Азбуку, у 1580-му — Новий завіт з псалмами і алфавітний покажчик Тимофія Михайловича до нього, у 1581-му — Хронологію... Андрія Римші і Острозьку Біблію.», - переповідаючи історію, зазначає Євген Яковенко.

Крім того додає, що аби заїхати до тогочасного Острога, варто було проїхати крізь одну з брам, шлях до якої на випадок небезпеки міг прострілюватися з вежі брами. Зараз одна із брам міста, яка має назву Татарської (поруч вулиці Татарської, де за Констнянтина Івановича жили татари, а в міжвоєнний час — здебільшого євреї, яких було вбито під час Голокосту), набуває нового вигляду завдяки проекту «Культурний барбакан».

Нагадаємо, що в рамках реалізації проекту «Культурний барбакан» відбувається збір коштів на реставрацію прилеглої до вежі території. Більше інформації про проект, а також про можливість долучитись до збору коштів, можна знайти на сайті арт-простору «Культурний барбакан».


Коментарі
16 січня
Сьогодні
Вчора
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
10.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин