Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Острозький пленер - 2018
Острозький пленер - 2018

В Острозі творили відомі художники

17:00 23.07.2018
1093

Одинадцятий пленер художників відбувся минулого тижня в Острозі на базі Національного університету «Острозька академія».

До княжого міста на цю мистецьку подію завітали художники з Києва – Юрій Нікітін, Львова – Леонід Коврига та Рівненщини – Олександр Гурістюк. Організував пленер мистецтвознавець Микола Бендюк. Для нього це вже четвертий самостійно організований пленер.

Перший пленер почався з того, що Тарас Більчук (ред. – український художник, громадський діяч, лицар ордена Героїв Небесної Сотні) запропонував на НаУОА провести пленер для студентів Київської та Львівської академії мистецтв. Далі були пленери організовані разом із спілкою художників та чотири – коли я особисто запрошував до Острога митців, – розповів Микола Бендюк.

Цьогорічний пленер особливий тим, що кожен з художників отримав персональне завдання відповідно до стилю та жанру в якому працює митець. Зокрема Олександр Гурістюк мав намалювати «музику», Леонід Коврига – пейзажі Острога та академії, Юрій Нікітін – портрети почесних академіків.


Ще однією цікавинкою пленеру є те, що в ньому брав участь фотохудожник Олександр Харват. Він зробив серію світлин художників під час процесу творення їхніх робіт – зауважив Микола Миколайович.

Результати пленеру охочі можуть побачити у Підземній галереї Острозької академії. Експозиція є поєднанням різних стилів, манер та творчих пошуків.
Довідково:

Художник Олександр Гурістюк автор близько тисячі різножанрових й різностилістичних картин. В останні роки фігуративно олійний живопис Олександра тяжіє до наїву. Серед картин художника чимало жіночих портретів.

Іконописець Юрій Нікітін намалював відомий портрет Гальшки Острозької. У його доробку безліч картин, пов’язаних з Острозькою академією й Острогом, а ікони написані митцем є окрасою університетського храму.

Леонід Коврига – талановитий львівський художник. Він неодноразово приїздив до Острога на різні художні пленери. Його роботи характеризуються сміливими грубими мазками мішаного кольору, якими художник «будує» форму, створює об’єм або, навпаки, ледь вловимі тонкі шари кольору, що пронизують один одного, мов мереживо, а ще особливе вміння поєднати відтінки створюють неповторний «почерк» художника.

Художники неодноразово мали персональні виставки у Мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія». Також значна колекція їхніх картин, подарованих художниками для університету, зберігається у фондах Музею історії НаУОА.Фото Інни СОБКО та Миколи БЕНДЮКА

Коментарі
18 січня
Вчора
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин