Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свята, іменини та дати 17 липня: день, коли чекають дощу

08:22 17.07.2018
2822

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні вівторок, 17 липня. Кажуть, що найбільша людська цінність – любов. Любіть друзів, батьків, родину, свою батьківщину... І будьте щасливими!

17 липня День ангела відзначають Андрій, Анастасія, Марія, Марта, Микола, Олександра, Олексій, Ольга, Тетяна, Федір, Юхим.

У православ'ї день 17 липня тісно пов'язаний з Андрієм Наливом або Андрієм Рубльовим. Це один з тих людей, роботи яких визнавалися шедеврами ще за життя авторів. Займався Андрій іконописом, і в багатьох храмах перебували його роботи. Православна церква канонізувала Рубльова, зарахувавши його до лику святих. На жаль, відомостей про життя Андрія Рубльова остаточно мало. Відомо тільки те, що народився він у родині ремісників, після чого прийняв чернечий постриг, перебуваючи у свідомому віці - сталося це на території Троїце-Сергієва монастиря. Андрій Рубльов брав безпосередню участь у розписі Успенського собору у Володимирі, Благовіщенського собору в Москві, Троїцького собору на території Троїце-Сергієва монастиря. Найбільш відома робота Андрія Рубльова - «Трійця». Крім того, Рубльова приписують ряд інших робіт, які включають в себе ікону Володимирської Богоматері, фрески Успенського собору на території Звенигорода, частина мініатюр «Євангелія Хитрова». Багато з ікон, написаних Андрієм Рубльовим, можна вважати чудотворними.

Зазвичай вдень 17 липня йшли досить сильні дощі, але для селян саме «андріївський» дощ був дуже бажаним, адже він допомагав отримати багатий врожай зернових культур. Були й деякі прикмети, яким приділяли увагу.

Народні прикмети на 17 липня

 1. Кажуть, що на Андрія «овес до половини доріс». Якщо це збіжжя росте погано, то варто чекати небагатого врожаю.
 2. Багато ос – прикмета, яка означає, що взимку буде достатньо холодно.
 3. З'явилися 17 липня жовте листя на деревах – буде рання осінь.
 4. Яка погода на Андрія, 17 липня, – такою вона буде і на Калінніка (11 серпня).

Цей день в історії:

 • 709 до н. е. — Перший опис повного сонячного затемнення, зроблений китайцем Чу Фу.
 • 1048 — Німецький король Генріх III (Heinrich III.) вигнав із Риму папу Бенедикта IX (Benedictus PP. IX) і замінив його Дамасієм II (Damasus PP. II).
 • 1453 — Французи розбили англійців в битві при Кастільйоні, останній битві Сторічної війни (1337—1453). Після цієї битви французькі війська заволоділи містом Бордо.
 • 1570 — У Вільно заснована єзуїтська колегія, яка згодом була перетворена в університет.
 • 1754 — У Нью-Йорку відкрився Королівський коледж. В цьому вищому навчальному закладі було десять студентів і один професор. У 1784 змінив свою назву на Колумбійський, а у 1896 став університетом. Сьогодні це один із найбільших і найпрестижніших вузів США.
 • 1775 — У США відкрили перший у світі військовий госпіталь.
 • 1791 — На Марсовому полі в Парижі розстріляна мирна демонстрація, що вимагала зречення французького короля Людовика XVI.
 • 1793 — У Парижі страчена Шарлотта Корде (Charlotte Marie-Anne Corday d'Armont), вбивця лідера Французької революції Марата (Jean Paul Marat).
 • 1841 — Вийшов перший номер британського гумористичного журналу «Панч».
 • 1854 — В Австрійській імперії запущена в експлуатацію перша у світі гірська залізниця.
 • 1868 — Японська столиця перенесена з Кіото в Токіо.
 • 1915 — Німецька імперія і Австро-Угорська імперія підписали секретний договір про співпрацю з Болгарським царством.
 • 1933 — Після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації порогів на Дніпрі з Києва до Херсона вийшов у перший рейс пасажирський пароплав.
 • 1941 — Наказом Гітлера Східна Галичина перейшла в підпорядкування до Генерального Губернаторства як окремий дистрикт «Галичина».
 • 1997 — Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини.
 • 2014 — поблизу міста Торез Донецької області було збито пасажирський літак Malaysia Airlines (рейс MH17 із Амстердама до Куала-Лумпур), усі 298 пасажирів і членів екіпажу загинули.
Коментарі
18 січня
Сьогодні
Вчора
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин