Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Острожанин Олександр показує курник, у який тварина залізла через вікно
Острожанин Олександр показує курник, у який тварина залізла через вікно

Собаки (не)винні: що відбувається з птицею на Татарській

20:53 09.07.2018
2448

У зв’язку з активним обговоренням теми нападів невідомих тварин на домашню птицю в Острозі по вулиці Татарській, ми продовжуємо вивчати всі обставини подій.

Багато домашньої птиці було понищено минулого тижня по вул.Татарській. Тому саме туди 9 липня з Аллою Лосік (представницею організації «Зоозахист Рівне») та Ольгою Шевчук, депутаткою Острозької районної ради, мешканкою вул. Татарська, ми й вирушили для з’ясування обставин.

Усі п’ять господарств поєднує те, що кури, гуси, індики та їхні малюки були щільно зачинені, але тварина чи тварини потрощили клітки, пошкодили вхідні двері. В одному з господарств до птиці звірі добралися через вікно, яке вирвали зі стіни. Прикметно й те, що майже ніде птицю не розірвали й не з’їли, а тушки з прокушеною спиною залишилися в курнику чи загорожі.

Антоніна Ковш, острожанка, у дворі якої спочатку похазяйнував звір, розповідає, що напередодні вона з сім’єю повернулася з відпочинку й до вечері зарубала в дворі курку. А вже на ранок у курнику були вирвані двері, відірвана ворина від стелі, виламаний стовпчик вхідних дверей і жодної живої пташки. Очевидно, звіра привабив запах крові.

«Мені здається, це не собаки, що у тваринному світі відбулася якась мутація – щось схрестилося. Адже собака ніколи не зможе вирвати двері», – міркує вголос пані Антоніна.

Вона розповідає, що хвіртка була вирвана, а стовпчик, до якої кріпилися ворітчатка, виламаний при землі. Жінка додає, що домашній пес, прив’язаний неподалік курника, де все відбувалося, не стільки гавкав, як вив і скавулів, наче наляканий.

«Це все зробили не собаки. Пси потім прибігли, коли кури вже були мертві, мабуть, хотіли їсти. Їх прогнав чоловік Олег, коли прокинувся десь о 6 ранку. Пес же вищав уночі, десь о п’ятій годині чи ще раніше», – додає господиня.

У господарстві жінки тієї ночі загинуло близько 40 голів птиці.

Наступною людиною, з якою говоримо, став Володимир Кісільов. Чоловік розповідає, що кури в нього теж були зачинені, щоправда, будівля перетримки була не надто вже міцною. Каже, що тварина залізла, відігнувши сітку.

В іншому місці Володимир Петрович показує вольєр із качками:

«Оце воно сюди хотіло залізти. Оце його зуби. Оце дерло. Кожен вам по-своєму розкаже, то і я свою думку скажу. Якби це був собака, що там лугом бігає, він би порвав пташку, випустив кишки. А кури купою лежали, нічого їм не було. Наче вчений мисливський собака придушив», – припускає пан Володимир.

У господарстві вночі задушило 10 курей.

Чоловік також каже, що його пес уночі не гавкав. Через це він підозрює, що непроханий гість – сучка. Судячи з місця, де залишилися сліди від зубів, висота тварини, яка навідалася в господарство, 30–40 сантиметрів. Слід від лап, де звір спробував підкопатися, теж невеликий.Сусід В. Кісільова, Олександр Борисович, веде до свого курника, куди тварина забралася через вікно. У маленькому хлівчику – багато пір’я і майже немає крові. У хліві задушило 18 голів дорослої птиці – курей та індичку – і маленьких курчат. Господарі кажуть, що чули гавкіт свого собаки, а от кури галасу не здіймали.

Це, майбуть, не собака. Собака чи лис з’їли б курей. Чи щось живе лишилося б, а то все подушене й покинуте, – розгублено коментує чоловік.
У Зламан Ніни з понеділка на вівторок (2–3 липня) в сараї видушило 13 чималих двомісячних гусей. Жінка наголошує, що дві хвіртки й двері в повітку (були зачинені на загнутий цвях, тож, щоб відчинити, його треба було посунути вгору чи вниз) відчинені, уся птиця була подушена зі слідами укусів на спині. Жінка теж показує подерті двері.


В іншому сараї двері були на засувку й замок. Знизу непрохані гості видерли дошку вентиляційних дверцят. На дверях залишилася м’яка шерсть сірого кольору.

У хліві в ящику з накривкою було 17 курчат, поряд у клітці – 11 маленьких індиків. Уранці господиня побачила скинутий верх ящика, а курчата й індичата були мертві.

До пані Ніни підходить сусідка. Жінки хором кажуть, що бачили в дворах великого чорного пса, що живе в дворі Віктора Врублевського, та безпритульних собак, які хтось уже давненько лишив на лузі.

Ми також завітали до Віктора Врублевського. Господаря вдома не застали, але нам вдалося поговорити з пані Світланою, дочкою Віктора. Жінка підтвердила, що в них справді є пес, який постійно на самовигулі. Собака чорного окрасу.

Принагідно зауважимо, що в дворі Врублевських бігають кури, по сусідству також птиця, жодна з яких не піддалася нападу.

Зоозахисниця Алла Лосік запропонувала сім’ї Врублевських прив’язати чи зачинити пса, аби наразі убезпечити людську птицю й переконатися чи спростувати підозри в тому, що саме цей собака завдає непоправної шкоди господарям по вулиці Татарській.

Шановні читачі, закликаємо вас бути уважними, дбайливо зачиняти птицю на ніч і повідомляти про нові факти нападів.

;
Коментарі

дяка

21:04 09.07.2018

Оце вже матеріал! Однак бракує комента спеціаліста- ветеринара чи мисливця.

я

09:15 10.07.2018

Колись на цю тему Берташ, як досвідчений мисливець, казав, що то можуть бути вовки, схрещені з собаками. Покручі такі.

Ольга

17:29 10.07.2018

Чула ,що хлопці на скутері втікали від якогось звіра-щось схоже на чупакабру.Район поштарки.

Ольга

17:31 10.07.2018

А собака Врублевського дуже спокійний-люди ходять в магазин Сонечко і кури там-він нікого не чіпає

Р.О.

18:21 10.07.2018

Пані Ольго, зв'яжіться, будь ласка, з редакцією у будь-який зручний для Вас спосіб:
телефон: 096 22 57 218, е-mail: [email protected], або в одній із соцмереж.

Я 2

18:36 10.07.2018

Не гоніть, яка чупакабра? о_о

Острожанин

16:48 13.07.2018

капкани потрібно поставити в сараях де птиця! і буде зрозуміло хто так працює по ночах!

Ольга

22:42 14.07.2018

Читала,в інших місцевостях ставили капкани-воно обходить їх стороною.тому робили висновки,що воно наділене інтелектуалом

Танюшка

18:21 15.07.2018

То що там, тихо покі?

23 вересня
Вчора
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин