В Острозі демонстрували Шевченка в папері, нитках, бісері, гіпсі, дереві та фарбах

16 Березня 2025, 15:40
В Острозі демонстрували Шевченка в папері, нитках, бісері і гіпсі ФОТО 917
В Острозі демонстрували Шевченка в папері, нитках, бісері і гіпсі

В Острозі в межах Шевченківських днів відбулася виставка портретів Великого Кобзаря.

Упродовж тижня в Креативному просторі «Кімната імені Когось» Острозької центральної бібліотеки охочі могли побачити портрети Тараса Шевченка, виконані в найрізноманітніших техніках із різних матеріалів.

«Якось, подорожуючи клубними закладами, ми звернули увагу на кількість портретів Великого Кобзаря – таких різних за стилем, технікою виконання, але об’єднаних одним – глибокою шаною до постаті Тараса Шевченка. У  керівниці Туристично-інформаційного центру Мирослави Садовець народилася ідея зібрати ці унікальні роботи в одну експозицію! І ось, завдяки спільній праці завідувачів клубних філій, художників та майстрів, наша перша виставка відбулася!» – розповіла директорка Центру культури, туризму і дозвілля виконкому Острозької міської ради Тетяна Довга.

На виставці було представлено 27 портретів Кобзаря, виконаних у різних техніках. Наприклад, учні Новомалинського ліцею ім. О.Т. Сосновського представили оригінальний портрет (колективна робота) у техніці квілінг.  Майстрині Валентина Андрійчук (Грем'яче), Світлана Драчук (Почапки) та Зоя Кухоцька (Грозів); передали вишиті нитками та бісером портрети Шевченка. Віталій Власенко створив великий різьблений портрет Тараса Шевченка. Також свої роботи надав Олексій Кичалюк, вйськовий, який зараз захищає Україну.

Було в експозиції багато зразків малярства, як-от, портрет на полотні від майстра Миколи Дяченка (Оженин). Крім того, була й спільна робота художників Олександра Закусілова (Грем'яче) та Валентини Колодяжної (Вельбівно), яку вони підготували спеціально для експозиції за три дні. 

«Віримо, що ця виставка надихне кожного з нас, а традиція збереження образу Кобзаря житиме в наших серцях. Мріємо, що наступного року експозиція стане ще масштабнішою!» – додала Тетяна Довга.

Коментар
21/04/2025 Неділя
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися