У Нетішинському краєзнавчому музеї демонструють острозьку виставку «Орша 1514. Тріумф волі і єдності»

У Нетішинському краєзнавчому музеї демонструють виставку «Орша 1514. Тріумф волі і єдності», яку для тимчасового експонування надав Державний історико-культурний заповідник Острога.
Про це на сторінці музею розповіла Оксана Кононюк.
З відкриттям виставки всіх присутніх привітала завідувачка Музею книги та друкарства ДІКЗО, заслужена працівниця культури України Світлана Позіховська. Вона розповіла про історію проєкту, зупинилась на основних акцентах виставки та подарувала фондам нетішинського музею від острозьких колег-музейників пам’ятну монету, присвячену битві під Оршею, яку Національний банк України випустив у 2014 році.
Своїми враженнями від побаченого поділились журналіст, колекціонер, кореспондент газети «Перспектива» Олександр Шустерук, заступниця директора ЗПО «ЦНПВТКУМ» Катерина Федорчук, завідувачка бібліотеки-філії для дітей Нетішина Лілія Пилипчук. На завершення презентації заступник директора музею з наукової роботи Тарас Вихованець провів екскурсію виставкою.
Виставка є частиною великого виставкового однойменного проєкту, реалізованого ДІКЗО восени минулого року за сприяння та допомоги Польського інституту у Києві. Автор проєкту — директор ДІКЗО Андрій Брижук.
Присвячений він був 510-й річниці битви під Оршею. У анотації до виставки зокрема зазначено: «Виставковий проєкт “Орша 1514. Тріумф волі і єдності” присвячений великій перемозі над московитами 8 вересня 1514 року, яка зупинила ворожу експансію в західному напрямку. Ініціатива пропонує розглянути історичну подію битви під Оршею у локальному, державному й глобальному контекстах, оцінити її значення та наслідки як для української історії, так і для історії країн-сусідів, акцентувати на історичних персоналіях-учасниках кампанії, перш за все, на об’єднавчій для України, Польщі та Литви постаті Великого Гетьмана Литовського Костянтина Івановича Острозького. Виставка розповідає про ключові моменти битви під Оршею та є унікальною нагодою для відвідувачів зануритися в історію події, яка символізує не лише військовий тріумф, але й волю та єдність різних народів у боротьбі за свободу».
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром