Професор Острозької академії презентував нові підручники з питань національної безпеки

06 Лютого 2025, 15:17
Професор Острозької академії презентував нові підручники з питань національної безпеки 810
Професор Острозької академії презентував нові підручники з питань національної безпеки

Доктор юридичних наук, професор, академік АН вищої школи України, завідувач кафедри національної безпеки та політології Микола Романов презентував нові підручники з питань національної безпеки.

Про це розповіли на сайті вишу.

«Острозька академія – це перший цивільний заклад вищої освіти в Україні, який у 2017 році відкрив унікальну спеціальність «Національна безпека». Це вимагає відповідних стандартів, тобто забезпечення студентів необхідною навчально-методичною базою. Адже дисципліни, які вивчаються на цій спеціальності, повинні відповідати майбутній професії фахівця з національної безпеки. Ми готуємо студентів для праці в силових структурах, правоохоронних органах, спецслужбах, Збройних силах України, а також безпекових структурах приватного бізнесу. Тому студенти повинні володіти знаннями, що стосуються такого важливого секторального елементу як державна безпека», – зазначив професор Микола Романов під час презентації.

За словами пана Миколи, підручники «Контррозвідувальний режим в Україні», «Основи діяльності спецслужб», а також «Основи територіальної оборони України» будуть відігравати важливу роль у комплексному освоєнні студентами спеціальності «Національна безпека».

Підручник «Контррозвідувальний режим в Україні»

Микола Романов зауважив, що фахівці з національної безпеки знають, що виявлення спецслужб іноземних держав, недопущення проникнення до інформації, що охороняється державою терористів, та протидія їм – це прерогатива не тільки Служби безпеки України, але й інших структур. Важливим у цьому є саме контррозвідувальний режим в державі.

У підручнику, відповідно до програми навчання, показано питання щодо компетенції державних структур, механізму їх повноважень згідно з їхніми адміністративними функціями – сприяти виявленню представників іноземних спецслужб, терористичних елементів, недопущенню їх проникненню на територію України. 

Автор розкриває поняття контррозвідувального режиму, його історико-правову характеристику, умови формування в Україні, забезпечення тощо.

Зважаючи на сьогодення, Микола Романов зосереджує увагу й на контррозвідувальному режимі, що стосується воєнного режиму загалом й окремо показує аспекти, пов’язані з недопущенням проникнення спецслужб поки що російської федерації в підпільні структури на тимчасово окуповані території.

Підручник «Основи діяльності спецслужб»

Роботу над цим підручником Микола Романов розпочинав із відомим вченим, керівником однієї із спецслужб України, генерал-лейтенантом Віктором Гвоздем, який, на жаль, загинув.

У підручнику в допустимих межах розкрито форми й методи діяльності спецслужб; сили й засоби, які використовуються цією інституцією для законних (українських) і незаконних, насамперед російських спецслужб, на території нашої держави. 

Глобально показано діяльність розвідки й контррозвідки спецслужб. Також автори зосереджують увагу на важливих історичних аспектах формування контррозвідки на території нашої держави, починаючи з періоду Козаччини та визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького й до нашого часу.

Важливе місце в підручнику посідає загальна форма отримання інформації, така як розвідка з відкритих джерел.

Студенти ОПП «Національна безпека», які вивчають аналогічні курси в Острозькій академії, вже використовують представлені підручники в навчальному процесі.

З усіма трьома примірниками книг можна ознайомитися в Науковій бібліотеці НаУОА.

Коментар
25/03/2025 Вівторок
25.03.2025
24.03.2025