«Що? Де? Коли?» по-острозьки: команда магістрів розгромно поступилася трьом мистецько-освітнім колективам

03 Листопада 2024, 19:58
«Що? Де? Коли?» по-острозьки. Магістри перед грою РЕПОРТАЖ 1759
«Що? Де? Коли?» по-острозьки. Магістри перед грою

В Острозі провели інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?».

Захід, який спільно організували Острозька школа мистецтв і Музей історії Острозької академії, відбувся в суботу, 2 листопада, у Мистецькій галереї вишу.

Розпочала вечір творчості й інтелекту директорка Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк, яка привітала присутніх, розповіла, що заходи відбуваються в межах утілення проєкту «Культура в сховищі: відновлення діяльності мистецької галереї Національного університету Острозька академія», а також провела коротку екскурсію оновленою експозицією.

«Сьогодні чергова гра «Що? Де? Коли?». Гра незвичайна, бо приурочена до 30-річчя відродження Острозької академії, яка нині – Національний університет «Острозька академія», – сказав на початку гри ведучий, старший науковий співробітник Музею книги та друкарства ДІКЗО Анатолій Хеленюк.

Анатолій Сергійович представив магістрів «Що? Де? Коли?». За столом зібралися гравці, які є випускниками Острозької академії: Максим Карповець, Наталія Гриник, Оксана Ситницька, Ольга Лозюк, Ольга Стецюк, Тарас Хмарук. Їм могли допомогти (одна з дозволених підказок) присутні в залі «мудреці»: учасник одного сезону гри Денис Сергієнко, випускник НаУОА Костянтин Кирилюк, людина, яка не пропустила жодної попередньої гри, Тетяна Бороденко.

Проти магістрів грали команди Національного університету «Острозька академія», Острозької школи мистецтв, Державного історико-культурного заповідника Острога (ДІКЗО).

На столі було розміщено десять конвертів, у яких було заховано дев’ять запитань і бліц, що складався з трьох питань із меншим часом на обмірковування відповіді (1 хвилина у звичайному питанні та 20 секунд у бліці).

Питання від глядачів стосувалися пам’яток архітектури нашого міста, творів мистецтва загалом та окремих експонатів острозьких музеїв, історії, музики тощо.

За підсумками десяти питань «магістри» розгромно поступилися – 3:7. Однак ведучий Анатолій Хеленюк оголосив, що він добрий, і запросив гравців до бонусного раунду у форматі бліцу.

«Магістрам» запропонували три історичні світлини Острога, просячи озвучити кількість зображених пам’яток, сучасні назви вулиць і місце, звідки зазнімкований пейзаж. Якби гравців дали три правильні відповіді, рахунок зрівнявся б і переможця визначили б в останньому питанні. «Магістрам» підкорилося дві світлини, на третій знавці припустилися помилки, хоч правильна відповідь за столом звучала…

Попри поразку, «магістри» отримали приємні подарунки від Музею історії Острозької академії – брендовані шопери та сувенірні тематичні видання.

Крім власне гри, глядачі змогли долучитися і до культурної програми – у залах Мистецької галереї звучали музичні композиції у виконанні вихованців Острозької школи мистецтв (до речі, директорка Наталія Балаушко підкреслила, що вперше до заходу долучені діти), гуртів «Вечірня школа» та «Ostroh Band».

З-поміж іншого «Вечірня школа» запрем’єрила пісню «Пекельний холод» на слова острозької авторки Галини Філонюк.

 

Раніше в галереї відкрили виставку «Острозька академія XVI-ХХІ: культурні образи й контексти».

Коментарі
03 Листопада 2024, 22:10
Чудовий захід. Магістри все одно молодці!
Коментар
04/12/2024 Середа
04.12.2024
03.12.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром