В Острозі презентують тактильну карту для незрячих

У Державному історико-культурному заповіднику міста Острога презентують унікальну інклюзивну продукцію – тактильну карту для незрячих.
Захід відбудеться у вівторок, 1 жовтня. Початок о 12:00.
У музеї запланована презентація та передача інклюзивної продукції. Окрім того, відбуватиметься і майстерклас із читання тактильних карт, який проведуть для незрячих, а також для працівників музею.
Довідково:
Тактильна карта для незрячих – це візуалізація знаменитого туристичного маршруту «Via Regia». Це найстаріший та найдовший сухопутний зв'язок між Східною і Західною Європою. Його також називають Королівським, бо свого часу шлях перебував під особливим захистом монархів. Він існує вже понад 2000 років та поєднує європейські держави, серед яких і Україна.
Мандрівну карту можна «прочитати» руками та почути, адже розробники подбали про аудіосупровід. Також доповненням до неї є тактильні атласи.
Таку продукцію створили у рамках проєкту «Via Regia на дотик», який реалізує Регіональний центр розвитку «Тріада» у партнерстві з ВП ВГО «Генерація успішної дії» у Рівненській області за підтримки Українського культурного фонду в межах грантової програми «Культура без бар'єрів».
Мандрівна карта для незрячих складається з двох частин – одна з них відображає шлях Via Regia на території Європи, інша ж деталізує його в Україні.
Загалом, у рамках проєкту, створено п’ять таких карт. Вони будуть доступні відвідувачам п’яти музейних закладів у трьох областях – Рівненській, Житомирській та Волинській.