Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Євреїв, які приходять до української літератури, – чимало»: в Острозькій академії відбулася лекція про анти-імперський вибір народів

14:35 13.06.2018
808

В Острозькій академії відбулася лекція Йоханана Петровського-Штерна про співіснування євреїв та українців у культурному зрізі України 20–70 років ХХ століття.

У вівторок, 12 червня, Й. Петровський-Штерн презентував у стінах вишу книги «Анти-імперський вибір» та «Євреї та українці: тисячоліття співіснування».

Почалася презентація із передісторії написання книги. Зокрема пан Йоханан, який займається переважно ранньомодерною та модерною єврейською історією з акцентом на Східній Європі, розповів, що праця розпочалася з вивчення творчості Мойсея Фішбейна, «українського Рільке» єврейського походження. Згодом до розвідки автор долучив аналіз творів Івана Куліка й Леоніда Первомайського.

«У цій книжці мене цікавила саме доля людей, як їхні тексти відображають любов до батьківщини в історичному контексті, а не суто літературні проблеми», – розповів про концепцію книги Й. Петровський-Штерн.


З гумором розповів Й. Петровський-Штерн про те, як шукав жінку-письменницю єврейського походження. Такою авторкою стала Раїса Троянкер, віршам якою приписували «сосюрівський еротизм».

Значне зацікавлення в присутніх викликала думка науковця про подвійну національну ідентифікацію вивчених авторів, а також жваве обговорення стосувалося подальших перспектив вивчення українсько-єврейських історичних та літературних взаємин.


Коментарі
18 січня
Сьогодні
Вчора
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин