Мріяв бути військовим: Острог попрощався з Денисом Ціосем

19 Червня 2024, 15:33
Мріяв бути військовим: Острог попрощався з Денисом Ціосем 8416
Мріяв бути військовим: Острог попрощався з Денисом Ціосем

Полудень. Сонце пече, асфальт нестерпно гарячий. Але це не заважає людям уклякати на коліна, зустрічаючи траурний кортеж із тілом полеглого захисника, острожанина Дениса Ціося.

В останню дорогу старшого сержанта Дениса Ціося проводжали у вівторок, 18 червня.

Траурний кортеж прибув до міста ополудні того ж дня. На майдані Свободи його традиційно чекали десятки містян, ставши на коліна, прихиливши прапор міста й національні стяги. Довго лунала «Плине кача», проводжаючи воїна «на щиті» до рідного порогу.

Після короткого прощання вдома у загиблого Дениса Ціося траурна процесія у супроводі духового оркестру Центру культури, дозвілля і туризму (ЦКДТ) виконкому Острозької міської ради, церковного хору вирушила до Свято-Миколаївського храму Острога. Дорогу до храму перехожі встеляли квітами…

Останній шлях покритий квітами
Останній шлях покритий квітами

Заупокійну службу в присутності рідних і близьких провели отці ПЦУ на чолі з благочинним Острожчини Юрієм Лукашиком.

Опісля на майдані Свободи відбулася громадська панахида. Шлях полеглого від храму до центральної площі міста супроводжував духовий оркестр, хор, духівництво. Автівки зупинялися, перехожі вклякали на колінах.

Звучав Гімн України, піснеспів «Вічна пам’ять». Зі словами співчуття до родини звернувся міський голова Юрій Ягодка.

«Кожен обирає свій шлях у житті, професію. Перший навчальний заклад, якій закінчив наш герой Денис, – наше вище професійне училище. Але всі родичі знали, що він із дитинства хотів бути військовим, знаючи, що професія військового – одна з найризикованіших, що тебе будь-якої миті може чекати смерть», – сказав Юрій Ягодка.

Юрій Петрович також розповів, що Денис Ціось був призваний на службу 2014 року. Був учасником антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

«На жаль, його воєнний шлях закінчився дуже рано – у 36 років. І таким він для нас залишиться: молодим, сильним, мужнім, справжнім героєм України», – додав міський голова.

Почесна варта на похороні Дениса Ціося тримає нагороди військового
Почесна варта на похороні Дениса Ціося тримає нагороди військового

Він також зауважив, що Денис Ціось – 130-й військовий, із яким прощається Острозька громада.

Ще міський голова закликав тримати стрій, підтримувати родини загиблих, гуртуватися навколо спільної цілі – перемогти якнайшвидше, щоб усі воїни повернулися додому.

Від міської влади до домовини поклали кошик із синьо-жовтими квітами.

 

«Дорогі острожани, настав той час, коли ми повинні віддати шану нашому герою. Прийдімо, вклонімося йому низько. Згадаймо в пам’яті його життя. Нехай він зі святими спочиває», – сказав перед прощанням громади отець Юрій Лукашик.

Невтішне горе родини Ціосів
Невтішне горе родини Ціосів

Прощання громади з Денисом Ціосем
Прощання громади з Денисом Ціосем

На колінах перед полеглим воїном усі
На колінах перед полеглим воїном усі

Після прощання під стишений звук «Плине кача» траурна колона рушила на Новий цвинтар, де продовжує  розростатися Алея Героїв.

Священнослужителі провели коротку літію. Звучав Гімн України. Були дані залпи з автоматів. Державний прапор військові передали родині загиблого Дениса Ціося як символ держави, яку до останнього подиху боронив воїн.

 

Денис Валерійович Ціось народився в селі Пушкіно (Уссурійський район, Приморський край РФ). Родина Ціосів переїхала до Острога.

Повну середню освіту здобув ув Острозькому ліцеї №1. У ДПТНЗ «Острозьке ВПУ» та отримав спеціальність слюсар із ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»). Проходив строкову військову службу в Києві. Працював  на станції технічного обслуговування в місті Рівне.

10 березня 2014 року був мобілізований до лав Збройних сил України, був учасником АТО. Через рік продовжив військову службу за контрактом. Мав звання старшого сержанта.

За високий професіоналізм, дисципліну, бездоганність службовця, патріотизм і жертовність, проявленні у захисті держави, відзначений численними нагородами.

Зі слів його глибоко сумуючої мами Алли Броніславівни, Денис Ціось нагороджений: орденом «За мужність»  ІІІ ступеня, відзнакою «За службу державі», нагрудним знаком «Почесна відзнака командира військової частини А 1788», почесним нагрудним знаком головнокомандувача Збройних сил України «Золотий хрест» почесним нагрудним знаком «Іду на Ви» IV ступеня, відзнакою Президента України «За оборону України», відзнакою Міністерства оборони України медаллю «За поранення», почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України «За  взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня, відзнакою Міністра оборони України за «Зразкову службу», посмертно – почесною відзнакою командира військової частини А 1788.

Життя воїна обірвалося 7 червня 2024 року, під час виконання бойового завдання в Харківській області. Йому було 36 років.

У захисника Дениса Ціося залишилися батьки, дружина і троє маленьких дітей.

Алея Героїв на Новому цвинтарі в Острозі, де хоронять загиблих
Алея Героїв на Новому цвинтарі в Острозі, де хоронять загиблих

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024