Письменниця з Острога – одна з авторів електронної книги, яка встановила два рекорди України

12 Червня 2024, 11:10
Письменниця з Острога – одна з авторів електронної книги, яка встановила два рекорди України 1341
Письменниця з Острога – одна з авторів електронної книги, яка встановила два рекорди України

Національний реєстр рекордів України зафіксував два нові унікальні досягнення –  «Найбільший колектив авторів електронної книги» та «Найбільша кількість сторінок електронної книги». Долучилася до встановлення рекордів і письменниця, журналістка Національної мережі гіперлокальних медіа «Район.in.ua», острожанка Галина Філонюк.

Два рекорди України встановила книга «Босорка», написана в новітньому жанрі «Колективний літературний печворк». Над нею 228 авторів трудилися впродовж весни 2024 року. Підсумком праці стало 2833 сторінок тексту, який редактори-упорядники «розбили» на три електронні томи – усі оприлюднені на літературній платформі «Аркуш». 7 червня у Міжрегіональній академії управління персоналом (Київ) за участі численних гостей Лана Вєтрова, керівниця Національного реєстру рекордів України посвідчила встановлення унікальних досягнень і вручила ініціаторові, ідейному натхненникові «Босорки» Сергієві Батурі відповідні сертифікати.

Ініціатор рекордів Сергій Батура
Ініціатор рекордів Сергій Батура

«Насправді це був літературний експеримент. Ніхто до вас такого не робив, ніхто не міг вам гарантувати успіху. Ніхто не міг гарантувати, що те, що написали люди з різним досвідом, у різних жанрах, у різних стилях, триматиметься купи, стане твором, який претендуватиме на рекорд України», – зауважила на урочистому заході Лана Вєтрова.

Представниця Національного реєстру рекордів України також повідомила, що книга отримала всі необхідні рецензії та відгуки

«Босорка», на мою думку, претендує на більше рекордів, адже в цьому проєкті є багато речей, які більше ніколи не повторювалися. Але наразі для фіксації рекордів ми взяли те, що можна «пощупати», а точніше – порахувати. Тому поки фіксуємо два унікальні досягнення», – додала Лана Вєтрова.

Острожанка Галина Філонюк розповіла, що дізналася про проєкт «Босорка» від колег-письменників із якими працювала над книгою «Доброкрай».

«На старті проєкту у нас був пролог-знайомство з босоркою Євдокією, яка мешкає поблизу села Старі Мухомори відлюдницею, до якої з різними клопотами їде безліч людей, а також низка довідкових матеріалів про карпатську відьму та її вміння. Також організатори підготували перелік орієнтовних тем, на які можна написати свій розділ. Але кожен охочий міг вигадати свій сюжет, який розвивався навколо центрального персонажа», – розповіла про проєкт Галина Філонюк.

Авторка надала до книги два твори – містичне оповідання «Невловимий палій» і вірш «Травневі ночі». Римовані рядки, каже, були імпровізацією, але під час обговорення редактори ухвалили рішення долучати до книги і поезію, адже печворк передбачає поєднання творів, найрізноманітніших за жанром і формою.

Обкладинка електронної книги колективного печворку
Обкладинка електронної книги колективного печворку

«Попри те, що я долучилася до проєкту, коли робота вже буквально кипіла, працювати було не важко, а навпаки азартно й цікаво. Не дивлячись на те, що кожен автор писав максимально відокремлено, усе ж був спільний чат, де обговорювали різні деталі – про домашніх улюбленців босорки, який у неї дім чи зовнішній вигляд, навіть сформулювали кілька ключових фраз, які говорить головна героїня. А коли учасники почали масово скидати опубліковані фрагменти, стало ще цікавіше, бо хотілося прочитати максимально багато», – додає острозька літераторка.

Наразі проєкт «Босорка» завершений. Але не закінчений твір, адже автори продовжують додавати нові розділи, публікуючи їх уже самостійно на різних літературних платформах.

«Твір «Босорка» у новітньому жанрі «Колективний літературний печворк», отримав визнання Національного реєстру рекордів України! Наразі тривають обговорення на рівні експертів щодо номінування твору на світовий рекорд. «Босорка» зростає на очах і їй треба дати час. Переконаний, що твір отримає телевізійне, драматургічне і велике літературне життя», – своєю чергою відзначив ініціатор проєкту, письменних Сергій Батура.

Наразі колектив авторів, який працював над печворком розпочав створення нової збірки оповідань «Плането, я тут». Імовірно, нова книга встановить ще кілька рекордів. До участі можуть долучитися всі охочі.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024