Ушанували 123 полеглих воїнів з Острожчини й нагадали про звитягу живих

23 Травня 2024, 19:09
Ушанували 123 полеглих воїнів з Острожчини й нагадали про звитягу живих ФОТО, ВІДЕО 1909
Ушанували 123 полеглих воїнів з Острожчини й нагадали про звитягу живих

В Острозі в День героїв України провели меморіальні заходи, під час яких ушанували полеглих воїнів і говорили про щоденну звитягу військових ЗСУ, добровольців і всіх захисників.

Віче пам'яті «Герої нескореної країни!» відбулося ополудні 23 травня. Словами нагадування про те, яке свято нині відзначає Україна розпочала захід ведуча Наталія Ясінська.

«Сьогодні в Україні відзначають День Героїв. Це свято захисників і захисниць, це день пам’яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Його мета – відродити в українців дух минулих поколінь, які дали нашій історії зразки героїзму, ушанувати пам’ять тих, хто поклав своє життя за волю країни», – наголосила Наталія Ясінська.

Право підняти державний прапор України надали Миколі Кінахові, батькові загиблого воїна Олександра Кінаха. Звучав Гімн України.

Після цього ведуча віча розповіла про «Книгу пам’яті Острозької громади». Це книга-альбом, у якій уміщені портрети загиблих за Україну воїнів, що мешкали в Острозі та селах громади. Їхні портрети також розміщені на «Алеї слави» вздовж проспекту Незалежності.

«Станом на сьогодні маємо 123 небесних ангелів-охоронців. Та, на превеликий жаль, ці страшні цифри ростуть, пронизуючи болем та обпікаючи сльозами», – додала Наталія Кінах.

Ці книги-альбоми були виставлені на майдані Свободи впродовж усього дня.

Під звуки метронома та акорди «Плине кача» присутні, а це були члени родин загиблих воїнів із громади, працівники Острозької міської ради та її виконавчого комітету, тероборонівці, полісмени, рятувальники, вихованці і викладачі Обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою в місті Острог імені Костянтина Івановича Острозького Рівненської обласної ради, ушанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Пісню «Журавлі» (слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь) виконала Тетяна Поліщук. А юна острозька виконавиця Ольга Свинарчук представила композицію «Світанок прийде» (слова і музика Олени Усенко).

Після прикінцевих слів Наталії Ясінської про те, що українці шанують і полеглих, і живих героїв, і дякують їм за кожен новий день, до мікрофона знову вийшла Тетяна Поліщук, яка виконала пісню «Люди-титани» (співає гурт «КозакSystem»).

Опісля курсанти острозького військового ліцею поклали квіти до портретів загиблих воїнів на «Алеї слави». Квіти також покладали і родини… 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
21.06.2024