Чоловік звинувачує лікарів пологового відділення Острозької лікарні у смерті своєї дитини

30 Квітня 2024, 19:55
Батько померлої дитини Станіслав Пуц. Фото: Суспільне Рівне 4088
Батько померлої дитини Станіслав Пуц. Фото: Суспільне Рівне

Місяць і три дні прожила Емілія Пуц, яка народилася в пологовому відділені Острозької лікарні. Вона померла 21 лютого 2024 року. За результатами слідства, причина смерті дівчинки – важка асфіксія мозку при пологах. 

Батько Емілії звинувачує медпрацівників у смерті дитини. Лікарі коментувати інцидент відмовляються. Детальніше про це Суспільному розповів батько померлої дівчинки Станіслав Пуц.

Емілія померла 21 лютого 2024 року в Рівненській обласній дитячій лікарні. Чоловік хоче надати розголосу інциденту. За його словами, 17 січня його дружина народила немовля в Острозькій багатопрофільній лікарні.

«О п'ятій годині дружині стало важко і вона каже: «Зробіть кесарів розтин, я не можу народити сама». Лікарка все запевняла: «Я не буду робити кесарів розтин, ти маєш народити сама». Вони посадили її на крісло і почали чавити на живіт дружини, щоб якось дитина вийшла. Хоча вона там не вийде, бо як вони пишуть – там клінічно вузький таз. Дитина велика – 4 100 ваги», – зауважив батько померлої дитини.

За словами Станіслава Пуца, орієнтовно о 19:20 дружині розпочали робити кесарів розтин. Чоловік додав, що після операції дитину йому не показали. Орієнтовно через п'ять годин після народження, немовля доправили в Рівненську обласну дитячу лікарню. Батько немовляти зазначив, що там дитину ввели в медикаментозний сон, згодом вона впала в кому. Про стан доньки дізнався від завідувача відділення:

«В неї мозок, каже, не працює. Частина мозку в неї працює, а інша частина мозку ні на що не реагує, в неї нирки не працюють. Місяць і три дні, ми там пробули. Потім я поїхав в рейс, дружина телефонує і каже, що дитина померла», – каже батько. 

Могила померлої дитини Емілії Пуц. Фото: Суспільне Рівне
Могила померлої дитини Емілії Пуц. Фото: Суспільне Рівне

За результатами розтину дитина померла через важку асфіксію при пологах. Директор Острозької багатопрофільної лікарні Віталій Бойко коментувати смерть немовляти відмовився. Пояснив це тим, що триває слідство. Також Віталій Бойко повідомив, що у їхньому закладі відбулося службове розслідування.

Медична директорка обласної дитячої лікарні Любов Філик повідомила Суспільному, що медичну документацію, яка стосується справи, вилучили правоохоронці, щоб провести судово-медичну експертизу. Вона додала, що прокоментує випадок після завершення слідства.

Зі слів начальника слідчого відділення в Острозі Ігоря Герчука, наразі розслідують неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов`язків, що спричинили тяжкі наслідки немовляті.

Начальник слідчого відділення в Острозі Ігор Герчук. Фото: Суспільне Рівне
Начальник слідчого відділення в Острозі Ігор Герчук. Фото: Суспільне Рівне

«Допитані медичні працівники, хоча ще не всі. На даний час на виконанні Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я Рівненської ОДА перебуває постанова слідчого про проведення клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування породіллі та її новонародженій дитині», – зазначив слідчий. 

Ігор Герчук додав, що перевірку здійснюють щодо двох медзакладів на Рівненщині. 

Як повідомила речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська, наразі підозру жодному із медпрацівників не оголосили.

Батько померлої дитини заявив, що має три документи з доказами про винуватість медичних працівників:

«Їх не притягують ні до чого. Їх навіть з роботи на момент слідства не звільнили, не відсторонили, нічого не зробили. І вони зараз ходять, по місту гуляють, тортики їдять. Вони навіть свої провини не визнають», – каже батько померлої дитини. 

Коментар
22/03/2025 П'ятниця
21.03.2025
20.03.2025