Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Децентралізація: Острог може приєднати до себе ближні села

11:25 14.05.2018
1233

На Острожчині тривають обговорення проекту децентралізації краю.

В Острозькому районі відбулася робоча зустріч з представниками міста, головами сільських рад, та депутатами. На зустріч завітали представники Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ з питань децентралізації. На зустрічі обговорили питання приєднання до міста Острога навколишніх сільських рад.

Консультант з правових питань Проекту ПУЛЬС Василь Курилас розповів присутнім, що кілька днів тому Президент України підписав закон про приєднання суміжних сільських рад до міст обласного значення. У нас в області є 4 таких міста, з-поміж яких – Острог. Зважаючи на те, що на Острожчині зараз немає жодної об'єднаної територіальної громади (ОТГ), місто й навколишні села отримали шанс без проведення виборів приєднатися і утворити спроможну міську громаду.

Насамперед голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович прокоментував можливі шляхи розвитку подій. Очільник району каже, що є три шляхи створення ОТГ:

Перший варіант утворення об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання сільських рад до міста обласного підпорядкування Острога. Другий варіант утворення ОТГ шляхом об’єднання. Третій варіант чекати 2020 року і утворити ОТГ адміністративним шляхом; він є неприйнятним, говорить Богдан Михайлович


Олександр Шикер, міський голова Острога, наголошує, що від об'єднання з містом вигоду отримають насамперед жителі сіл.

Ми тільки за те, щоб до нас приєдналися села. Ми готові до співпраці, зараз навколо міста є 4 потенційні партнери: сільські ради Вельбівно, Мощаниця, Розваж та Межиричі. Тільки з вашої ініціативи і пропозицій ми можемо утворити потужну громаду. Для мешканців сіл стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету, каже острозький міський голова.

Однак Мощаницький сільський голова Олександр Чубик категорично заперечує проти такого об’єднання. Каже, Мощаниця не хоче йти до міста, тому вони розглядають утворення ОТГ тільки у складі із сусідньою сільською радою.


Натомість Юрій Ягодка, голова Розвазької сільської ради, не заперечує можливості такого об'єднання.

Це прийнятний варіант для нашої сільської ради, адже наша рада це лише одне село. Мешканців у нас небагато, та й ми практично поруч із містом. Тому переваг цього об’єднання є чимало. Але головне слово за громадою села та депутатами, пояснює Юрій Ягодка.

За повідомленням Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

Читайте також:

У області розглянули пропозиції Острожчини по створенню однієї ОТГ на території району

Децентралізація: Волосківці хочуть об`єднатися із Мощаницею

Дві ОТГ на Острожчині: за та проти

Депутати Сіянецької та Мощаницької сільських рад підтримали створення однієї ОТГ на території району

Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин