Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
«Великорадощанська січ» на фестивалі
«Великорадощанська січ» на фестивалі

Сімейний концерт, середньовічні танці й княжа каша: завершується третій день фестивалю «Острог-Ренесанс»

22:12 13.05.2018
986

Ярмарок, сімейний концерт, середньовічні танці й стрільба з арбалета — так завершується третій день фестивалю «Острог-Ренесанс».

У неділю, 13 травня, попри вітряну погоду острожани зібралися на Замковій горі, щоб продовжити розважатися на заходах «Острог-Ренесанс».

Уже традиційно в межах фестивалю діяла виставка-продаж виробів ручної роботи й солодощів, усі охочі могли постріляти зі справжнього арбалета й покуштувати козацького куліша, юшки й міцного богатирського напою.Приємне враження в гостей залишив сімейний концерт, на якому виступали не тільки братики зі сестричками, а й цілі родинні ансамблі.


Значний інтерес у присутніх викликав показовий виступ колективу «Великорадощанська січ». Юнаки та юнки продемонстрували вправність у бойовому гопаці, показали елементи силової боротьби та змагалися у спритності й уважності. Острожани дуже гостинно сприйняли колектив і викликали гостей на біс.


Наступним елементом програми був виступ лірника Андрія Ляшука, який, акампонуючи на лірі, виконав низку пісень про марноти цього світу, життя і смерті, богословських текстів. Зокрема він співав про Почаївську Богоматір, Юрія Змієборця, Великодні трактити

Крім того митець зробив екскурс в історію функціювання ліри, яка як інструмент прийшла в Україну ще в 14 столітті.

Це європейський інструмент, із яким по всій Європі ходили незрячі мандрівні співці. І от в Україні він отримав особливий розвиток і став сакральним інструментом, — розповів про ліру Андрій Ляшук.

Лірник також виконав низку заробітчанських пісень, які набули нової актуальності в сучасному суспільстві.

Крім ліри, митець продемонстрував майстерність гри на малій чотириструнній кобзі-мамаївці.

Насамкінець для дітей прозвучала нескінченна пісня-казка про козу.


Вельми цікавим був виступ ансамблю зі Львова “Княжа забава”, які продемонстрували острожанам старовинні європейські танці (Франція, Німеччина, Італія).

У Середньовіччя жваві танці чергувалися з повільними. Тим паче, якщо жінки були вбрані в кілька шарів костюмів, відстрибати кілька годин танців було просто неможливо, — розповіли учасниці про свою програму

Неабияку цікавість викликав танець «Буфон» 16 століття з театральними елементами, адже дівчата танцювали з декоративними мечами.

Військове вміння в Середньовіччі було обов'язковим для чоловіків і, щоб не втрачати навичок у мирний час, зі зброєю вчилися вправлятися у найнесподіваніші моменти. До таких танцювальних забав запросто долучалися зброєносці, а дівчата наслідували чоловічу моду, — прокоментували танцівниці.


Після закінчення показового виступу дівчата запросили до танців глядачів. Одним із найбільш запальних танків видався «Маразуля», який прийшов зі 16 століття. Весело танцювали острожани також білоруську польку «Ай-яй-яй».


Одним із найочікуваніших моментів свята було куштування улюбленої страви князя Острозького. Микола Бендюк, знавець побуту князів Острозьких, розповідає, князь найбільше любив м'ясо й рибу, особливо щук із межиріцького ставу. До столу можновладця навіть привозили м'ясо страусів, з-поміж каш — горох. Однак улюбленою стравою була полба — каша з пшениці, яка росте в диких умовах.

Полба складна в приготуванні. Вона твердіша за пшеницю, тому її треба на ніч замочувати, щоб стала м'якшою. Полбу скільки не вари, вона триматиметься купи, — поділився секретами приготуванням князівської їжі Микола Бендюк.

Острожан не лякав навіть вітер і дощ


Також для острожан виступив колектив «Шпилясті кобзарі» з Києва, а закінчився вечір яскравим вогняним шоу.

;
Коментарі

Гість Острога

15:20 14.05.2018

З приводу того, що «усі охочі могли … покуштувати козацького куліша», це не зовсім так. Раніше на подібних заходах в Острозі дійсно усіх пригощали, але в останні роки чи то «жаба стала душити», чи то якійсь страшніший звір — не знаю. Вишикувалася черга, жіночка, яка завідує кулішем, сказала, що треба почекати поки нагодують музикантів і десь зникла, черга чекала-чекала та й розійшлася... Причому усі «свої», які не є музикантами, куліш отримали. Може варто було один казан призначити для музикантів, а інший для гостей? Або продавати цей самий куліш, щоб «жаба» так не катувала?

23 вересня
Вчора
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин