Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острог фестивалить: що цікавого було другого дня на «Острог-Ренесанс»

18:47 12.05.2018
1031

У суботу, 12 травня, Острог продовжує фестивалити. Вхід у музеї міста цього дня – безкоштовний, а поблизу Музею книги діяли розважальні зони, майстер-класи та виставки.

Найменших відвідувачів учили робити іграшки-антистрес. Також діяла зона, де малюки могли розфарбувати улюблених героїв, розповісти й послухати казки.Поруч діяла букіністична виставка, де всі охочі могли не тільки погортати, а й придбати книги.

Зацікавлення старших дітей викликав майстер-клас із плетіння фенічок. Однак найбільше острожан та гостей зібралося навколо місця, де вчили робити черпаний папір.Загалом для виготовлення паперу використовують макулатуру. Але ми, щоб не додавати зайвий барвник, використали кольорові серветки. Тут є вишневі, білі, коричневі з власне макулатури та кольорові заготовки для роботи. Для роботи додаємо розведений клей, ложку крохмалю, перемішуємо суміш. Зачерпуємо рамочкою, додаємо наповнювачі й підсушуємо, – прокоментувала технологію майстриня Наталія Гузій.Задекорувати папір власної роботи майстри пропонували сушеними квітами й травами, блискітками, різнокольоровими нитками, тож кожен охочий міг виготовити по-справжньому оригінальну річ.

Багато острожан із приємністю проводили час на свіжому повітрі в «читальні-чаювальні».


Музей книги – головний персонаж, коловний герой цьогорічного фестивалю «Острог-Ренесанс». Ми раді, що ви це розумієте, що прийшли до нашого музею, – пояснила концепцію другого фестивального дня Світлана Позіховська, завідувачка Музею книги.

Світлана Володимирівна наголошує, що в межах фестивалю хотілося зробити щось цікаве, адже стояти й просто слухати 40 хвилин екскурсію не цікаво.

Завідувачка музею провела коротку екскурсію-презентацію експозицій музею: розповіла про рукописні книги й стародруки 15-18 століть та кириличні стародруки; представила колекцію факсимільних книг, а також поділилася відомостями про колекції-цікавинки. Зокрема глядачам продемонстрували колекцію букварів і колекцію книг-малюків, розмір кожної з яких менший за 10 см.


Думка про те, що в музеї сумно, помилкова. І сьогодні ви можете в цьому переконатися. Ідея сьогоднішнього фестивального дня саме в тому, щоб зацікавити людей книгами, – наголосила Анастасія Хеленюк, директор музею Острозької академії.

Також у музеї відбулася зустріч із майстром книжкової справи Валентином Колонтаєм та театралізована екскурсія.

;
Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин