В Острозькій центральній бібліотеці відкрили новий креативний простір

02 Березня 2024, 09:48
В Острозькій центральній бібліотеці відкрили новий креативний простір ФОТОРЕПОРТАЖ 1455
В Острозькій центральній бібліотеці відкрили новий креативний простір

Острозька центральна бібліотека зібрала друзів на неформальний благодійний творчий захід.

У п’ятницю, 1 березня, у бібліотеці відкрили оновлений креативний простір. Раніше Район.Острог повідомляв, що в літературній світлиці книгозбірні розпочали ремонт, який планували закінчити восени. Та роботи затягнулися і врешті в перший день весни креативний простір «Кімната імені Когось» розпочав роботу.

«Ідея створення простору виникла давно. Але ми довго думали, варто чи ні, на часі чи не на часі… Та все ж зробили!  Щодо назви, то замисел полягав у тому, що всі ми особливі і гідні, щоб нашими іменами було щось назване. Тому, простір названо імені вас всіх, бо ми вас дуже любимо – наших друзів, колег, відвідувачів», – розповіла про вибір назви оновленого простору в.о. директора ОЦБ Ірина Федорчук.

Хол бібліотеки теж нестандартно мистецький
Хол бібліотеки теж нестандартно мистецький

Ведучі Юрій Матвійчук та Ірина Федорчук
Ведучі Юрій Матвійчук та Ірина Федорчук

Спершу ведучі вечора Ірина Федорчук і поет, бард Юрій Матвійчук коротко розповіли про оновлену світлицю, представили гостей.

Опісля увазі присутніх презентували оновлену колекцію намист від Інтернет-магазину «Шпилька». Тоді настав час вітальних слів.

Спершу до присутніх звернувся секретар Острозької міської ради Тарас Хмарук.

«Щоразу, коли в бібліотеці відбувається якийсь захід, це завжди шалене поєднання неймовірної енергетики й величезної інтелігентності. Це надзвичайно захопливо», – відзначив Тарас Хмарук.

Також Тарас Віталійович наголосив на тому, який величезний пласт волонтерської роботи виконують бібліотекарі – без додаткових стимулів і доручень.

Свідчення благодійної роботи острозьких бібліотекарок
Свідчення благодійної роботи острозьких бібліотекарок

Заступниця міського голови Ольга Логвін зізналася, що вона – активна читачка бібліотеки й амбасадорка «Шпильки», адже носить багато намист із цієї рукодільної крамниці.

«Ви врівноважуєте, ви заспокоюєте. З вами хочеться жити і творити. Я хочу побажати, щоб цей простір, ваші родини, наша країна повнилися миром і щастям», – підсумувала Ольга Логвін.

Своєю чергою начальниця відділу культури й туризму Ольга Лозюк відзначила, що у бібліотеці завжди затишно, а нині по-новому комфортно і тепло. «Атмосферу творять люди, тому за вами приємно спостерігати, вам приємно допомагати, з вами добре просто бути», – сказала Ольга Федорівна.

Начальник енергоремонтного підрозділу Хмельницької АЕС Володимир Харченко пригадав, що в цьому залі була велика шафа з вигнутою полицею, а тепер тут оновлений красивий простір, який тішить.

«Приємно, що в древньому Острозі є таке потужне молодіжне місце і такі люди», – відзначив Володимир Харченко.

Начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності Ольга Стецюк підкреслила, що Острозька центральна бібліотека й Інтернет-магазин «Шпилька», а точніше колектив, вкладають душу у те, що роблять.

«Може, хтось думає, що бібліотека – це так собі, нудне місце для зберігання книг. Насправді це особливе місце, якщо його роблять такі особливі люди. Тепер тут є таке творче місце.
Креативний простір – це про нестандартність, креативність, інноваційнійсть, про те, як зробити так, щоб сюди приходили такі особливі люди, обмінювалися досвідом, презентували книги, обмінювалися досвідом, урешті читали», – поділилася Ольга Володимирівна.

Ольга Стецюк також уручила бібліотеці подарунок – картину доньки Соломії Стецюк, щоб «прекреативити» креативний простір.

Після цього відбувся благодійний аукціон. Лицетаторкою (ведучою аукціону) була директорка Острозької школи мистецтв Наталія Балаушко.

Стартує благодійний аукціон. Вироби з молотка пустить Наталія Балаушко
Стартує благодійний аукціон. Вироби з молотка пустить Наталія Балаушко

Два перші лоти були надзвичайно креативними. Це – роботи нетішинської мисткині Ганни Биконі, яка пише картини в етностилі.

«Острозька центральна бібліотека для мене особливе місце. Саме тут уперше були показані мої картини! Я завжди цього дуже соромилася», – розповіла Ганна.

Читайте також: В Острозі провели зустріч із художницею з Нетішина, яка пише картини в етностилі

Художниця представила для аукціону дві роботи. Стартова ціна була 500 гривень. Урешті картини придбали за 2500 і 2700 гривень. Їх викупили Юлія Хмарук і Сергій Ламах.

Наступною свій виріб – сріблясто-червоне намисто – представила майстриня Оксана Юрчук. «Це намисто складалося дуже легко. Сподіваюся, воно принесе радість, позитив і радість своїй новій власниці», – сказала пані Оксана.

Намисто за 700 гривень придбала сім’я Хмаруків.

Останнім лотом була гільза 57 калібру зенітної установки, яку привезли воїни з передової.

«Мій старший брат пробув на Бахмутському напрямку, звідки приїхала гільза, майже пів року. Зараз він на Рівненщині на ротації, та невдовзі знову повернеться на фронт. Повірте, хлопцям там важко. Їм потрібна і моральна підтримка, і благодійні внески на різні речі», – розповів Юрій Матвійчук про лот.

Гільзу з пам’ятним підписом воїнів придбав гість із Нетішина Володимир Харченко. Її викупили за 3000 гривень.

Після аукціону лицетаторці Наталії Балаушко бібліотека подарувала атрибутику для проведення аукціонів.

Подарунок лицетаторці
Подарунок лицетаторці

Банка для пожертв
Банка для пожертв

Також відбувся розіграш брендованої продукції бібліотеки, номерки для якого можна було «придбати» за донат на армію.

«Дякую своєму колективові, дякую всім вам. Хочу бачити вас у нашому креативному просторі. Сподіваюся, тут народжуватимуться нові ідеї, нові можливості, просто буде затишне тепле дружнє спілкування», – сказала насамкінець Ірина Федорчук.

Наприкінці прозвучала авторська пісня Юрія Матвійчука «Ненаписані листи».

До речі, під час вечора неодноразово звучала музика. Музичний супровід  забезпечили Іванна Безюльова й Тарас Безюльов (Оженинська школа мистецтв).

Співає Юрій Матвійчук
Співає Юрій Матвійчук

Музичний супровід вечора забезпечили артисти з Оженина
Музичний супровід вечора забезпечили артисти з Оженина

Коментар
14/04/2024 Субота
13.04.2024
12.04.2024