Міський голова Острога судиться з активісткою через пост у фейсбуці

21 Лютого 2024, 21:00
Відповідачка Тетяна Климчук (справа) та її адвокатка Вікторія Климчук 4656
Відповідачка Тетяна Климчук (справа) та її адвокатка Вікторія Климчук

В Острозькому районному суді відбулось перше засідання щодо розгляду справи, у якій міський голова Юрій Ягодка позивається до активістки Тетяни Климчук із вимогою спростувати висловлювання у фейсбук-спільноті та компенсувати йому моральну шкоду.  

Судове засідання відбулось у середу, 21 лютого. Про це з місця події повідомила кореспондентка Район.Острог. 

На засідання активістка прийшла разом зі своєю адвокаткою Вікторією Клімчук. Також підтримати Тетяну прийшли кілька острожан.

На судове засідання не з'явився ні позивач, ні його представник. Натомість міський голова подав заяву з проханням відкласти справу. У ній він пояснив свою відсутність відрядженням. До заяви він додав розпорядження про відрядження до Рівненської РДА на нараду. 

Заяву позивача та додатки до неї зачитав суддя Острозького районного суду Володимир Назарук, який веде справу. 

Під час засідання адвокатка активістки Вікторія Клімчук висловилась, що їхня сторона вважає за можливе слухати справу без присутності позивача, оскільки замість нього міг прийти його представник, про наявність якого Юрій Ягодка вказав у позивній заяві. 

Своєю чергою суддя оголосив про перенесення розгляду на 12 березня.

Після засідання у коментарі Район.Острог адвокатка назвала відсутність на суді позивача та його представника затягуванням процесу. 

«У день засідання позивач подав клопотання про відкладення у зв'язку з тим, що він негайно, терміново і невідкладно мусить відвідати якесь засідання. Але річ у тому, що не прийшов навіть його представник, не дивлячись на те, що з відповідачки позивач вимагає також сплати коштів за юридичну допомогу. І логічно припустити, що цю юридичну допомогу надавав йому юрист, який мав би з'явитись і підтримувати позов. Те, що не прийшов ані позивач, ані його представник, я вважаю просто затягуванням процесу і неповагою до часу сторін та часу суду», – зазначила Вікторія Клімчук. 

Також вона назвала позов Юрія Ягодки необґрунтованим та наголосила, що планує довести це в суді.

«Те, на що він (Юрій Ягодка, – ред.) позивається, скажімо так, це було алегорією і це допустимо. Законом визначено, що владні особи й публічні люди повинні бути готові до того, що до них увага більш прискіплива, ніж до простого громадянина, і їхні дії можуть критикувати більше, ніж простих громадян. Хочу зазначити, що у позові міський голова навіть не вказав, що саме він хоче спростувати, а стаття ґрунтується на фактах, які ми зокрема підтвердили доказами, подавши їх до заперечення», – зазначила предстаниця активістки. 

Також вона додала, що це не перший випадок, коли міські голови, голови адміністрацій та депутати подають подібні позови. 

Нагадаємо, 13 липня 2023 року Тетяна Климчук у фейсбук-спільноті «Острог – європейське місто» оприлюднила допис про бус, який надійшов із Польщі як гуманітарна допомога українським військовим. У публікації йшлося, що міська рада затримала процес передачі автомобіля. Активістка також висловила припущення, що авто хотіли лишити для потреб міської ради. 

Через цю публікацію Юрій Ягодка подав позов до суду на активістку, апелюючи до того, що через публікацію він зазнав приниження честі, гідності та ділової репутації. 

У позовній заяві міський голова просить визнати формулювання «Руки міського голови і його компанії у крові» таким, що принижує його честь і гідність, також просить «спростувати цитоване висловлювання» та відшкодувати моральну компенсацію у розмірі 5 тисяч гривень. 

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024