Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Олесь Ундір та Роман Криловець на засіданні літстудії
Олесь Ундір та Роман Криловець на засіданні літстудії

«Його людська усмішка нам до віку незабутня»: острозькі літератори пригадали Анатолія Криловця

16:36 24.04.2018
576

Літератори Острожчини на засіданні літературної студії ім. І. Маєвського пригадали Анатолія Криловця.

Засідання, на якому звучали вірші поета, а присутні ділилися теплими спогадами про Анатолія Олександровича відбулося в неділю, 22 квітня, у Центральні районній бібліотеці.

До заходу Наталія Ламах, бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ, підготувала виставку книг Анатолія Криловця, а Олесь Ундір, керівник літстудії, – добірку газетних матеріалів із віршами та спогадами.

У мене таке відчуття, наче досі чую його голос, бачу на останньому нашому засіданні. Дуже скромна людина, надзвичайно скромна. Сів, притишеним голосом аналізував наші твори. І легка його людська усмішка нам до віку незабутня, – поділився згадками про Анатолія Олександровича Олесь Ундір.


Участь у засіданні літературної студії також узяв Роман Криловець, викладач кафедри української мови та літератури НаУОА. Він каже, що літературна спадщина Анатолія Криловця не втрачена, на сьогодні в університеті студенти присвятили низку робіт аналізу віршів його батька, є також МАНівські роботи на цю тему.

Спільно з Наталею Криловець та Валерієм Полковським продовжується видання альманаху «Крила», невдовзі з’явиться третій випуск.

Перший випуск «Крил» Анатолій Олександрович ще встиг побачити в лікарні. Це була його мрія, бо ж Криловець, бо поезія – це те, що окрилює, – посміхається Роман Криловець.

Роман Анатолійович розповідає, що є плани перевидати дві перші поетичні книги А. Криловця – «Скресання» і «Великдень гряде» – а також оприлюднити неопубліковані твори.

Ще наголошує, що збереглася чимала кількість відеоматеріалів:

Ми якось викладали поезії на ютуб. Встигли лише три вірші записати. Можливо, озвучимо поезії вже іншими голосами, – ділиться планами Роман.

Учасники засідання літературної студії, крім того, що ділилися спогадами про Анатолі Криловця, читали свої вірші та обговорювали нові книги острозького письменника Віктора Романюка. Прозовий роман В. Романюка про Острож чину «Перстень русалки» керівник літстудії передав до фонду бібліотеки, а книгу віршів «Центр Європи» подарував родині Криловців.


Нагадаємо, у середу, 25 квітня, в Острозькій академії відбудеться вечір пам’яті Анатолія Криловця.

;
Коментарі

Валерій Полковський

18:01 24.04.2018

Молодці! Молодці, що провели цей вечір.

21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин