Верхів на Острожчині та вся Україна попрощалися із полеглим Захисником

02 Грудня 2023, 16:53
Верхів на Острожчині та вся Україна попрощалися зі ще одним полеглим Захисником 2820
Верхів на Острожчині та вся Україна попрощалися зі ще одним полеглим Захисником

Острожчина знову перебувала в глибокій скорботі. «На щиті» додому, у Верхів, повернувся полеглий 42-річний захисник України Віталій Ткач. Він загинув 8 листопада, виконуючи бойове завдання в Донецької області

Чин відспівування, прощання та поховання провели у четвер, 23 листопада, передає кореспондент Район.Острог.

Рівненський район та Острожчина зустрічали полеглого Героя в день поховання. Люди в містах і селах ставали на коліна, устеляли дорогу живими квітами. В Острозі під час проїзду скорботного кортежу звучала сумна мелодія «Пливе кача…».

Незважаючи на прохолодну сніжну вітряну погоду, на майдані Свободи зібралося багато острожан та гостей міста. Серед них були п’ятеро членів делегації з бельгійського міста Мальмеді.

Похорон почали у хаті полеглого воїна. Туди приходили члени родини, друзі покійного, жителі села, люди зі сусідніх і віддалених міст і сіл краю, бойові побратими. Вони приносили живі квіти, схиляли голови у глибокій скорботі, молилися за упокій душі загиблого Воїна, висловлювали щирі співчуття сім’ї. 

Від влади Острожчини кошик із квітами поклав Острозький міський голова Юрій Ягодка та очільник Верхівського старостату Іван Войтов.

Заупокійну літію провів священник верхівського Свято-Воскресенського храму Православної церкви України (ПЦУ), протоієрей Остап Кіцило. Із ним молився церковний хор та всі присутні.

Після завершення молитви довга колона людей і транспорту на чолі зі світлиною полеглого, хрестами, хоругвами, синьо-жовтими стягами вирушила до місцевого Свято-Воскресенського храму. Дорога туди була встелена живими квітами. Церковний хор виконував піснеспіви, а військовий оркестр грав сумні мелодії. Біля сільської церкви похоронну процесію зустрічало багато верхівчан та гостей села.

 

Сорокап’ятихвилинну заупокійну Службу Божу у Свято-Воскресенському храмі очолив його настоятель Остап Кіцило. Разом із ним молилися ще три священники зі сіл Острожчини, церковний хор і всі присутні.

«Сьогодні в наш Верхів, на Острожчину, прийшла сумна, тяжка новина про смерть воїна, жителя нашого села Віталія Ткача. Він був частиною того купола, який захищає всіх нас. Завдяки цьому ми можемо вільно молитися, працювати, займатися своїми справами. Такі воїни як полеглий Віталій захищали й захищають нас від ворога. 
Він прийшов на українську землю вбивати, загарбувати, думаючи, що він у себе вдома. І найгірше те, що він прийшов на нашу землю, приносячи хоругви й прикриваючись ім’ям Божим, нашими святими, яких ми шануємо. Ворог поводиться так, ніби відкрилися ворота пекла і все, що там було, вивалилося на верх через кацапію і всіх, хто її підтримує. 
Путінсько-гундяєвська ідеологія нищить усе цивілізоване на цьому світі. Найгірше те, що вони вбивають невинних, завдаючи шкоди багатьом людям. Вони могли би спокійно жити, розвиватися, виховувати дітей, піднімати економіку України, тішитися своїм життям. Але ні – прийшов цей нещадний ворог і вбиває та нищить усе на своєму шляху», – сказав після завершення молитви у храмі священник Остап Кіцило.

Священник також закликав молитися за душу Віталія Ткача та всіх полеглих захисників України, щоб їхні душі оселилися в Царстві Небеснім, висловлював щирі співчуття рідним загиблого воїна.

 

«Ворог не може справитися з українцями на полі бою і проводить паралельно інформаційну війну. Він говорить, що нам відмовляються допомагати якісь країни, що хтось розчарувався, що не так іде наступ чи не так обороняємося. То є теж частина війни підступного ворога. Він століттями знущається з української землі, з українців, інших народів, інших сусідів. Ворог переписує історію 100, 200, 300 років назад, підмінюючи цінності. 
У нас зі вчорашнього дня в громаді перебуває з офіційним візитом делегація з невеличкого бельгійського міста – такого, як Острог – 13 тисяч жителів, а в нас приблизно 15 тисяч. Гості привезли медикаменти. І коли вчора я їм сказав про те, що орієнтовно о десятій ранку через Острог проїде кортеж із тілом полеглого, вони не задумуючись сказали, що також хочуть ушанувати загиблого захисника України. 
Люди перейнялися болем українців. Міський голова, його заступники, керівник лікарні також стали на коліна. І їхні слова, які ми вже чули й від поляків, і від німців, і від прибалтів, були такі: ми дуже добре розуміємо, що ми припинити допомагати вам не можемо. Бо, коли візьмуть Україну, підуть далі. Цей ворог не спиниться», – сказав Юрій Ягодка

Очільник громади закликав присутніх не слухати ворожу пропаганду, тримати стрій, підтримувати Збройні сили України, волонтерів, родини загиблих, запевняв, що перемога буде за нами, висловлював щирі співчуття родині, дякував присутнім, що прийшли в негоду провести в останню дорогу полеглого Героя. 

Після прощання зі загиблим у храмі скорботна процесія вирушила до місцевого цвинтаря. Там зі всім військовими почестям (Гімном України, салютами, врученням родині синьо-жовтого стягу) похоронили Віталія Ткача.  

На сайті Острозької міської ради зазначено, що Віталій Ткач народився 2 червня 1981 року у Верхові. 1987 – 1996 років навчався у Верхівській загальноосвітній школі. Упродовж 1998 – 2000 років працював на різних посадах у місцевому колективному сільськогосподарському підприємстві «Верхівське». З 2003 року був різноробочим – будівельником у ТОВ «Вежа». Одружений. З дружиною виховував троє дітей.

«Добрий, товариський, життєрадісний Віталій завжди допомагав людям, ніколи нічого не шкодував для інших. Саме таким  його навічно запам’ятають рідні, близькі та знайомі», – зазначено в інформації.

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
22.02.2024