Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Всеукраїнська олімпіада з «Культурології»
Всеукраїнська олімпіада з «Культурології»

В Острозькій академії відбулась Всеукраїнська олімпіада з «Культурології»

08:00 19.04.2018
893

В Національному університеті «Острозька академія » пройшов другий етап Всеукраїнської олімпіади з «Культурології».

У понеділок, 16 квітня, продемонструвати свої знання до академії приїхали 26 старшокласників та студентів коледжів та професійно-технічних училищ з різних куточків України. Усі вони переможці першого етапу організованої кафедрою культурології та філософії НаУОА олімпіади, який передбачав написання есе на тему: «Українська культура у контексті глобалізації: актуальний стан, проблеми та перспективи».


Під час урочистого відкриття з вітальним словом виступали проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, доцент Дмитро Шевчук, декан гуманітарного факультету, кандидат філософських наук Максим Карповць та завідувач кафедри культурології та філософії, доктор філософських наук, професор Микола Зайцев та організаторка олімпіади, аспірантка кафедри Ольга Шляхова. Усі бажали учасникам успіхів та наголошували, що кожен, хто приїхав до Острозької академії, уже переможець.Окрім того, перед початком тесту, школярів та студентів знайомили з новими спеціалізаціями культурології. Зокрема викладачка Наталія Стратонова розповідала про «Кіберкультуру». Дмитро Шевчук презентував учасникам олімпіади «Крос-культурний менеджмент» – першу в Україні спеціалізацію такого типу, яка тільки з наступного навчального року запускатиметься у НаУОА.У той же час поки учні проходили тестування, для вчителів та батьків було організовано зустріч з викладачами кафедри культурології та філософії. Також гості мали можливість поспілкувалися із представниками установ, у яких студенти спеціальності культурологія можуть під час навчання бути волонтерами та здобувати хороший досвід. Зокрема про реалізацію культурологів у туристичній сфері розповідала завідувачка відділом туризму Острозької міської Олеся Гощук. Про волонтерство у Музеї історії НаУОА розповідала директорка Анастасія Хеленюк. Також на необхідності бути універсальним спеціалістом та можливості стажування у газетній журналістиці наголошувала заступниця редактора газети «Замкова гора» Інна Собко.Окрім того, для гостей університету було організовано екскурсію в музеї історії НаУОА, де особливу увагу відвідувачів звертали на етнографічну колекцію, що формується студентами-культурологами під час фольклорно-етнографічної практики та на археологічну виставку оригіналів Трипільської культури, що тимчасово експонується в Мистецькій галереї НаУОА.

Найбільш хвилюючою частиною дня було підбиття підсумків олімпіади на нагородження переможців.

На урочистому закритті заходу усім присутнім були вручені сертифікати учасників ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з «Культурології», що засвідчує гідний рівень олімпіадистів.

За результатами оцінювання першого і другого етапу, були визначені переможці другої Всеукраїнської олімпіади з «Культурології». Третє переможне місце здобув Владислав Хомич учень Комунального закладу «Луцький НВК Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського» . Друге місце посіла Олеся Євтушенко, другокурсниця Дубенського коледжу Рівненського державного гуманітарного університету. Перше, переможне місце, здобув Антон Піддубний, учень 9 класу Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №1» Дніпровської міської ради.


Також оргкомітетом було відзначено конкурсне есе Марії Панасюк, одинадцятикласниці Навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, гімназія» м. Славути.

Цього року приємно вразила географія учасників, адже приїхали вони з 14 областей. Більшість наших гостей потрапили в Острозьку академію вперше, але й були серед школярів та студентів ті, хто минулого року уже брав участь в олімпіаді, й знову приїхали до нас. Безперечно, дуже потішив рівень підготовки усіх олімпіадистів, адже усі показали високі результати. Дуже сподіваюсь, що 1-го вересня ми побачимо більшість учасників у ролі студентів НаУОА – підкреслила Ольга Шляхова.


Усім переможцям було вручено дипломи, а в подарунок від організаторів вони отримали книги.

;
Коментарі
21 серпня
Вчора
19.08.2018
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин