Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
«Традиції і сучасність татар – польських мусульман»
«Традиції і сучасність татар – польських мусульман»

В Острозькій академії відбудеться відкриття виставки «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»

16:00 17.04.2018
651

У приміщенні Наукової бібліотеки Національного Університету «Острозька академія» за участі відомого польського поета Богдана Задури відбудеться відкриття виставки «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»


Захід, організований Польським Інститутом у Києві, Музеєм історії Національного університету «Острозька академія» та Генеральним консульством Республіки Польща в Луцьку, відбудеться у п’ятницю, 20 квітня, о 12:00 год.,


Двадцять стендів знайомлять з історією осілості татар на польських землях, їхньою участю у діяльності польського війська, інформацією про релігію, важливі татарські звичаї і традиції, а також сучасним життям польських татар.


Виставка має на меті презентувати історію, традиції та сучасність польських татар – однієї з найменших етнічних групи у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Точної цифри татар, які мешкають у Польщі точно невідомо. Але кількість польських мусульман, здебільшого власне татарського походження, складає приблизно 5 тисяч осіб.


В експозиції представлені світлини важливих історичних постатей. Зокрема, на виставці можна побачити як виглядають хамаїли, тобто татарські молитовні книги, пам’ятки архітектури – дерев’яні мечеті у селах Богоніки і Крушиняни, чи традиційні страви. Тут також є фото з зустрічей представників татарської спільноті з очільниками Польщі.

«Традиції і сучасність татар – польських мусульман» презентують Польщу через її історичне багатство, етнічну та релігійну багатогранність.

Ця виставка є спільною ініціативою Міністерства закордонних справ РП, Мусульманського релігійного товариства в Республіці Польща та Підляського музею у Білостоці. В експозиції також використано експонати і світлини з фондів Національного цифрового архіву.;
Коментарі
15 серпня
Сьогодні
Вчора
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
09.08.2018
08.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин