Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
День неспішного мистецтва
День неспішного мистецтва

У Музеї академії відбувся День неспішного мистецтва

14:55 17.04.2018
499

Міжнародна акція, яка за 10 років завоювала увагу любителів мистецтва на 7-ми континентах, цьогоріч уперше відбулася у Музеї історії острозької академії.

День неспішного мистецтва або Slow Art Day – міжнародний проект, покликаний навчити людей відчувати мистецтво. У музеях чи галереях відвідувачі звикли швидко оглядати експозицію не приділяючи багато уваги мистецьким творам. Як свідчать дослідники: в середньому на споглядання одного твору людина витрачає від 8 до 17 секунд. Тому саме, у цей день музеї світу закликають зупинитись та неквапливо оглянути не більше 5 експонатів зі всієї експозиції музею.


Загалом, проведення Дня неспішного мистецтва є більш характерно для художніх музеїв. Хоча наш музей іншого профілю, ми також маємо хорошу мистецьку колекцію. Тільки у коридорах університету експонується більше двохсот картин, та постійно діє Мистецька галерея. Саме тому, ця акція – це чудова нагода популяризувати наші експонати. Через специфіку того, що ми музей при університеті, й субота , 14 квітня, вихідний, у нас акція відбулася 16 квітня та в трішки іншому форматі. Класично усе відбувається таким чином, що у музеї обирається декілька картин, про які для групи відвідувачів розповідає екскурсовод, водночас, спонукаючи аудиторію до дискусії. Ми ж уникли посередництва між картиною та відвідувачем, та залишили глядача сам на сам із мистецьким твором , – зауважила Олеся Гощук, співробітниця музею академії


У спеціально облаштованому просторі, у центральному корпусі Національного університету «Острозька академія», усі охочі могли оглянути картину «Херувимський мандрівник». Це робота відомого українського художника Юрія Нікітіна. На картині зображений мандрівний філософ Григорій Сковорода.

Ідея неспішного мистецтва полягає у тому, щоб споглядати мистецький твір та вникати у його глибинну суть. Для такого формату події, ми вибрали одну з кращих картин у нашій колекції. Вона сповнена цікавої та глибокої символіки, що легко сприймається та прочитується. На картині «Херувимський мандрівник» образ Григорія Сковороди художник втілив не лише відтворенням портретних рис філософа. Все, що є на полотні пов’язане з долею Сковороди, його філософією та вченнями. Крім того, художник використовує символіку епохи в якій жив і творив Сковорда. Барокові мистецькі символи прочитуються та наповнюють картину глибинним сенсом. Також, аби під час огляду картини, можна було сповна відволіктись від буденності, сконцентруватись на картині та перенестись у епоху Бароко, ми підготували для учасників акції музику Бортнянського. Окрім того, ми обрали для акції коридор центрального корпусу, аби кожен із університетської спільноти та гостей академії, отримав гарну нагоду відпочити та порелаксувати, – підкреслила директор Музеї історії академії Анастасія Хеленюк.
Зауважимо, що численні дослідження поведінки людини та реакцій мозку підтверджують, що такі практики «буття в моменті» знижують дратівливість, підвищують здатність зосереджуватись, здатність чути іншого, саморегулюватися, пізнавати нову інформацію.

;
Коментарі
23 вересня
Вчора
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин