У музеї Острозької академії працюють унікальні співробітники

15 Квітня 2018, 10:05
«Працівник» музею Острозької академії 4217
«Працівник» музею Острозької академії

У Музеї історії Острозької академії є незвичайні унікальні працівники. Це рукокрилі, тобто кажани.

Вони давні та звичні мешканці острозьких підземель. У криптах монастиря капуцинів XVIII ст., частині екскурсійного маршруту Острозькою академією, помічені з 1996 року. В ті часи, під керівництвом археологів, розпочалися роботи з розчистки занедбаних підземель. У 2000 р. підземелля стали складовою музейного комплексу ОА. З тих пір кажани стали «співробітниками» музею.

Головна їхня «робота» – це розчистака вентиляційних ходів, яким вже 250 років. Адже через вузьку вентиляцію кажани потрапляють на ночівлю до крипт. Також, інколи, ці «співробітники» лякають туристів, особливо неслухняних, які самостійно намагаються дослідити підземелля, – ідеться на сторінці музею у соцмережі.

Цьогоріч завдяки співробітникам Національного парку «Дермансько-Острозький» вдалося визначити рід мешканів підземель ОА. У музеї «працюють» вухані (лат. Plecotus) — рід кажанів родини лиликових (Vespertilionidae)., які включені до Червоної книги України. Найпомітнішою особливістю цих кажанів є величезні вуха, які виступають з голови на, приблизно, 30-35 мм (при довжині тіла близько 50-60 мм).

Музейники кажуть, що з настанням тепла кажани прокинулися, вийшли з зимової «відпустки», та взялися за роботу, тому їм навіть виготовили спеціальні посвідчення.

Такі посвідчуння підготували незвичайним працівникам музею
Такі посвідчуння підготували незвичайним працівникам музею

 

Коментарі
11 Червня 2020, 21:18
Про справжню історію та таємничі підземелля Рівного...<br/>Чому рівненські чиновники проти поглиблення історії міста, краю та України?<br/>Де поділась легенда про Суренж-Соуренж, яку підкріпили дослідження Юлії Стріленко?<br/>Кому потрібні галасливі та пусті проекти, які приховують правдиву історію предків українців?<br/>Стаття для зацікавлених - <br/>https://site.ua/drop.shoper/28587-slavnih-pradidiv-velikih-pravnuki-pogani---pro-scho-govoryat-taemnichi-pidzemellya-rivnogo/
Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024