Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Горить трава навколо річки Гнилий ріг (Острог)
Горить трава навколо річки Гнилий ріг (Острог)

Навколо Острога випалені поля, горить луг

12:52 10.04.2018
1746

З настанням тепла люди масово наводять лад у господарствах, садах і городах. На жаль, сухе гілля й торішнє листя нерідко спалюють.

У період свят непогашене вогнище на березі річки чи в лісі також спричиняють займання очеретів і сухої трави.

Острозька фотографиня Станіслава Ро демонструє наслідки спалювання трави на Острожчині.
Особливе обурення у пані Станіслави викликали підпали в селі Новомалин.

Село Новомалин. Палять траву і в самому селі, і за селом... і навіть на місцевому цвинтарі, де разом із травою спалили й квіти на могилах, – написала Станіслава Ро.
Між іншим, спалювання сухої трави, усупереч поширеним думкам, шкодить природі, адже вона допомагає зберегти молоді зелені пагони, захищає від весняного перепаду температур, а в подальшому слугує добривом. На почорнілих випалених ділянках зелена трава добре помітна, але вона квола і незахищена.

Крім того, шкода від спалювання листя і сухої трави тим часом небезпечна й для підпалювачів. Адже до складу диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами.

При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора ґрунту, що призводить до зниження її родючості; знищуються багато комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздових птахів.

ФОТО Станіслави Ро.

Коментарі
19 липня
Сьогодні
Вчора
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
14.07.2019
13.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин