Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

До Великодня в Острозькій академії представили копії гравюр із книги 17ст.

11:17 08.04.2018
1066

У Національному університеті «Острозька академія» до Великодня працівники Музею історії НаУОА підготували виставку унікальних гравюр із книги «Тріодь цвітна» 1630 р.

Тріодь або ж Тріодіон це богослужебна книга – перед- і повеликоднього періоду церковного календаря. Спочатку Тріодь була одною книгою, але згодом була розділена на дві частини: Тріодь «Пісну» і «Цвітну».

Стародрук, що зберігається у фондах музею, красиво оздоблений та проілюстрований серією невеликих за розміром гравюр про життя Ісуса Христа, копії яких й експонуються у центральному корпусі університету.Декілька років тому, ми зробили цифрову копію цих гравюр. Збільшивши їх у розмірі, ми представили їх на Великодній виставці. І це дуже цікава колекція, адже художник зобразив на гравюрах найважливіші події з життя Христа. Усі ці образи він міг бачити десь на іконах, церквах. З позиції сучасних технологій, нам важко уявити, що у тогочасній книзі ілюстрація це велика рідкість. Також, варто підкреслити, що кожне зображення дуже цікаве, адже у них проглядається авторський почерк гравера, підкреслила директор Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк.

За кожним зображенням стоїть творча та технічно клопітка робота митця. Адже аби створити зображення майстру необхідно було спочатку вирізати дерев’яне кліше, за допомогою якого методом відтискання створювалась ілюстрація. В даній книзі вміщено 45 ілюстрацій з 40 дощок. На жаль прізвище автора нам не відоме, оскільки більшість граверів того часу не підписували своїх робіт, або ж ставили монограми.
Коментарі
20 липня
Сьогодні
Вчора
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин