В Острозі провели форум «Туризм на Рівненщині зараз і після перемоги»

26 Вересня 2023, 11:43
В Острозі провели форум «Туризм на Рівненщині зараз і після перемоги» 1195
В Острозі провели форум «Туризм на Рівненщині зараз і після перемоги»

На Замковій горі, так би мовити, в серці древнього Острога, провели форум «Туризм на Рівненщині зараз і після перемоги». Острожани та численні гості міста (провідні надавачі туристичних послуг, представники громадського сектору, влада краю та управлінці галузі) обговорювали шляхи та напрямки об'єднання сил у створенні масштабної туристичної індустрії, яка буде приваблювати гостей з усього світу, розглядали кращі туристичні практики, вивчали культурну спадщину, дізнавалися про активний відпочинок та гастрономічні скарби нашої області.

Захід обласного і навіть загальноукраїнського масштабу відбулася в суботу, 24 вересня, передає кореспондент Район. Острог.

Ведуча заходу Наталія Ясінська після вітань та розповіді про його мету зазначила, що присутні зібрались, щоб разом відкрити для себе туризм Рівненської області і розглянути його з двох точок зору: «зараз» та «після перемоги». Також під час форуму поглиблювали розуміння нашого краю, його культурної спадщини та потенціалу у сфері туризму.

«Сьогоднішній захід – це не лише можливість почути професіоналів культури, туризму та операторів культурної спадщини, але й засвідчити нашу відданість розвитку Рівненщини, яка відкриває перед нами безмежні можливості», – зазначила Наталія Ясінська.

Присутні на великому екрані мали можливість переглянути відео-подорож по найкрасивіших та найцікавіших куточків Рівненщини. Перед його показом ведуча дійства висловила впевненість, що після того присутні захочуть вирушити в подорож Рівненщиною, де на них чекають пригоди та враження, які залишаться в пам’яті на все життя. Було наголошено, що Рівненщина – це місце, де традиція та сучасність переплітаються, де кожен може знайти щось особливе для себе.

«Не губіть хвилину, давайте разом розпочнемо цю захоплюючу подорож і відкриємо для себе всю красу Рівненської області. Приготуйтесь до пригод, які чекають на вас в «Рівненщині туристичній», – зазначила Наталія Ясінська.

 

Наталія Ясінська

Під час відкриття форуму «Туризм на Рівненщині зараз і після перемоги» виступали: заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації (РОДА) Сергій Гемберг, директорка департаменту розвитку туризму Державного агентства розвитку туризму України Наталія Василенко, консультант голови Волинської обласної ради Станіслав Ольшевський, Острозький міський голова Юрій Ягодка. Модераторкою вітальної частини форуму була начальниця управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації Любов Романюк.

 

Гості Острога та його очільник згадували минуле, коли, зокрема, князі Острозькі перемагали московитів у битвах, створення середньовічної Академії в Острозі, її роботу та досягнення; говорили про теперішню війну, туристичний потенціал Рівненщини, в тому числі й Острожчини, про необхідність розвивати і популяризувати наші туристичні магніти, місце туризму в валовому внутрішньому продукті країн, про співпрацю та різні проєкти в туристичній сфері; дякували Збройним силам України (ЗСУ) за можливість проводити подібні заходи та розвивати туризм на мирних територіях, присутнім за участь в форумі, за запрошення на захід в Острог; нагадували, що Острог – Молодіжна столиця України-2022, після перемоги – намір провести багато заходів; туристичні проєкти та заходи на Острожчині; запрошували на Волинь та різні міста й села Рівненщини; бажали присутнім спокійного мирного для, приємних вражень від заходу та багато іншого.

«Рівень зацікавленості до України й надалі зростатиме. Після Перемоги прогнозують великий потік туристів. Тому ми маємо готуватися до цього. Зокрема, створювати місця для зупинок, розробляти туристичні маршрути і популяризувати вже знані обʼєкти - тобто розвивати усі складові туризму. Нині Україна має безпрецедентну ґрантову підтримку ЄС. У тому числі у галузі культури та туризму. Водночас, аби залучати кошти Євросоюзу, кожна громада, кожен комунальний заклад повинен мати напрацьовану стратегію», – зазначив Сергій Гемберг.

Після виступів гостям нашої громади, які виступали зі сцени, були вручені подарунки.


Заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника м. Острога (ДІКЗО) Андрій Брижук вітав присутніх та коротко розповів про ДІКЗО, заплановані події в рамках форуму, закликав присутніх донатити на підтримку ЗСУ.

 

Андрій Брижук

На великому екрані демонстрували відео-привітанням для учасників форуму Олександра Хоми. Він нині захищає Україну від лютого ворога, а в минулому – співробітник Туристично-інформаційного центру Острога. Він говорив про свою роботу щодо розвитку туризму на Острожчині (піший, на велосипедах), зокрема, про співпрацю з іншими громадами, музеями краю, природними парками, збереження старовинної хати в Прикордонному; бажав дочекатися перемоги України у теперішній війні та багато іншого.

У рамках форуму було проведено чотири панельні дискусії. Перша з них мала назву «Туризм після перемоги». Її модератором був згаданий уже Андрій Брижук. Разом із ним ділися своїми баченнями перспектив туризму, стратегії розвитку галузі, досвідом, знаннями та інсайтами згадані вже Сергій Гемберг, Наталія Василенко, а також у минулому острожанка, а тепер менторка проєкту «Будуємо Україну разом», проєктна менеджерка і тренерка з управління проєктами громадської організації «Студія розвитку туристичного іміджу малих міст» Олеся Гощук та рівнянка Лідія Войтюк.

«Від туристичного сегменту України в 2022 році до Державного бюджету надійшло півтори мільярди гривень. Це не дуже менше ніж в попередньому році чи двадцятому. В 2023 році деякі регіони навіть показали приріст по сплаті податків, в тому числі Рівненщина. Вона на другому місці після Чернівецької області… За перше півріччя поточного року туристичним бізнесом уже було сплачено до Державного бюджету майже мільярд. Тобто ми можемо очікувати, що 2023 рік, за податковими надходженнями, стане навіть більшим за попередній. Це свідчить, що туристична галузь розвивається і функціонує на сьогоднішній день, навіть в умовах війни», – зазначила Наталія Василенко.

Арт-директорка музею-аптеки з Рівненського Людмила Стасюк цікаво розповідала і показувала презентацію про аптечну справу на Рівненщині та очолюваний нею заклад. На початку розповіді вона зазначила, що перша аптека на Рівненщині була відкрита саме в Острозі в 60-х роках ХVІ століття при дворі князів Острозьких. Нею керував Симон Балашкович.

Людмила Стасюк

Панельну дискусію «Культурний туризм» модерувала кандидатка філософських наук, викладачка кафедри філософії та культурного менеджменту Національного університету «Острозька академія» (НаУОА), старша наукова співробітниця Музею історії НаУОА Ольга Шляхова.

Виступали, ділилися знаннями та досвідом, демонстрували та коментували відеопрезентації, говорили про формування національної та культурної ідентичності, усвідомлення своєї культурної, національної чи локальної своєрідності та багато іншого: комунікаційна менеджерка громадської організації (ГО) «Волинська фундація» Юлія Грищук (розповідала про проєкт «Замки Волині» та інші), кандидатка історичних наук, директорка Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк (про діджиталію в очолюваному закладі та культурі), очільник ГО «Центр дослідження і відродження Волині» Володимир Дзьобак (про свою ГО) та Андрій Брижук (про роботу та мистецькі колекції ДІКЗО).  

 

Анастасія Хеленюк

Захоплюючому світу «Активного туризму» була присвячена третя панельна дискусія. Її модерував голова обласної пластової ради та голова громадської організації «Рівненська Горинь», випускник НаУОА Олександр Денисюк. Завідувачка відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконавчого комітету Острозької міської ради, регіональна координаторка конкурсу «Молодіжна столиця України» Ольга Стецюк нагадала, що Острог – Молодіжна столиця України-2022 і через війну залишається до цього часу та розповідала про мандрівний табір «Стежками князів Острозьких».

Представниця агенції активного відпочинку «Світовир» Наталя Прохор говорила про водні сплави річками Рівненщини та сусідніх регіонів. Менеджерка туроператора «Бурштинові копальні» Марія Кіркуш повідала, як використовують діючі та закинуті бурштинові копальні в якості туристичних об’єктів. Співробітниця Національного природного парку «Дермансько-Острозький» Галина Кальчук провела з допомогою відеопрезентації цікаву віртуальну екскурсію екостежкою «Вільхава».

 

Галина Кальчук

Упродовж форуму, офіційна частина якого тривала майже три години (без 5 хвилин), діяла фотовиставка та фотозона. Фахівці різних напрямків діяльності проводили майстер-класи, ігри, показували та дарували охочим інформаційні матеріали, продавали різні вироби. Це робили учні художнього відділення Острозької школи мистецтв; працівниці бібліотек міста, туристично-інформаційного центру Острога, інтернет-магазину «Шпилька», крафтові виробники (хлібобулочні вироби, мед, вино, узвар). Державний історико-культурний заповідник м. Острога пропонував смачну кашу. Волонтерка Ліза Аршинова проводила благодійний арт-бранч.

Під час форуму та після його завершення в музеях Острога для гостей міста проводили цікаві екскурсії. Всі охочі могли відвідати краєзнавчий музей (замок князів Острозьких ХІV століття), музей книги та друкарства, артгалерею та Музей історії НаУОА. Острожани та гості міста багато спілкувалися між собою, обговорюючи діяльність туристичної галузі й не тільки. Форум, до речі, був присвячений Всесвітньому дню туризму.

Після закінчення панельних дискусій ведуча дійства, звертаючись до присутніх зазначила, що під час форуму «Туризм на Рівненщині зараз і після перемоги» було відкрито багато нових можливостей, виступаючі поділилися багатьма ідеями та стратегіями, які сприятимуть розвитку нашого регіону. Вона від імені організаторів (а це були управління культури та туризму РОДА, Острозька міська рада, ДІКЗО) дякувала всім учасникам, спікерам та модераторам заходу.

 

 

Коментар
04/12/2023 Понеділок
04.12.2023