Мистецька група з Острога презентувала пісню «Українська весна»

29 Серпня 2023, 19:16
Мистецька група з Острога презентувала пісню «Українська весна» ВІДЕО 2891
Мистецька група з Острога презентувала пісню «Українська весна»

На музичних платформах з’явилася патріотична композиція «Українська весна». Її творці – група митців з Острога, а саме: автор тексту і музики Юрій Матвійчук, співачка Оксана Скороход і вокалісти – вихованці місцевої школи мистецтв.

Композицію презентували в День незалежності України.

«Є твори, про які кажуть «дочекався свого часу». «Українська весна» – саме така пісня, адже вона створена ще 2012 року, і насправді зараз не згадаю, що передувало написанню, адже тоді не було Майдану та Небесної сотні, не було війни в Україні, але відчуття якоїсь неминучості, що саме на наше покоління випадуть важкі випробування, не покидало мене. Після повномасштабного вторгнення Росії з’явилося відчуття, що саме зараз потрібно, аби пісню почули, адже до того вона звучала лише на виступах, що охоплювали досить малу аудиторію поціновувачів моєї творчості. Доленосним для «Української весни» стало знайомство та співпраця з Оксаною Скороход, адже саме в її виконанні композиція набула професійного звучання і зі звичайної пісні під гітару стала довершеним твором», – розповів поет Юрій Матвійчук.

За ініціативою Оксани Скороход, яка сама нерідко виступає на сцені, а також викладає вокал в Острозькій школі мистецтв, до запису залучили юних талантів – Вікторію Гнатюк, Марію Крамарську, Валентину Лозюк, Юлію Калабську, Валерію Татохіну, Матвія Богачука. Музичний супровід забезпечували Наталія Галюк (фортепіано), Анатолій Хеленюк (ударні), Руслан Балаушко (труба).

Спершу випробовували звучання наживо, а згодом зробили запис на «Студії звукозапису Zefir Music \ sound recording center» (Євгеній Старжинський).

«Трудитися над піснею було легко, адже це спільна праця професіоналів своєї справи та безцінна праця дітей ОШМ. Як відомо, діти по-іншому сприймають війну і по-іншому переживають за долю своєї країни, бо їм тут жити і творити майбутнє! Ця пісня насправді дуже важлива. Її виконували діти, батьки яких воювали і зараз воюють, батьки яких, як-от, Юлі Калабської, зникли безвісти, а тато Валентини Лозюк Андрій Лозюк заплатив найвищу ціну за нашу свободу, віддавши своє життя за Україну», – підкреслила Оксана Скороход.

Пісня уже є на усіх музичних платформах, відео можна переглянути в ютубі.

«Надалі композиція однозначно буде лунати на загальноміських концертах і заходах ОШМ. У планах брати участь у різних фестивалях та конкурсах, популяризуючи українську пісню за  межами локального рівня. Також у планах звучати на радіохвилях і для того вже зроблені перші  кроки, так що все ще попереду. Українська переможна весна однозначно буде», – каже Оксана Скороход.

Коментар
23/03/2025 Неділя
23.03.2025
22.03.2025
21.03.2025