Намагаємося доносити правду про Україну, – Богдан Логвиненко про поїздки на фронт і спецпроєкти «Ukraїnerа»

02 Серпня 2023, 21:03
Намагаємося доносити правду про Україну, – Богдан Логвиненко про поїздки на фронт і спецпроєкти «Ukraїnerа» 1685
Намагаємося доносити правду про Україну, – Богдан Логвиненко про поїздки на фронт і спецпроєкти «Ukraїnerа»

Відбулася четверта зустріч Пресклубу Район.Острог.

У вівторок, 1 серпня, до Острога завітав засновник медіапроєкту «Ukraїner» Богдан Логвиненко. Зустріч відбулася в Музеї книги та друкарства ДІКЗО. Участь у спілкуванні з медійником узяло майже 50 мешканців Острозької міської територіальної громади.

«Команда «Ukraїner» зараз трохи розділилася. Частина знімає щось про майбутнє, а частина фіксує теперішнє. До початку повномасштабного вторгнення «Ukraїner» був медіа, яке розповідало світу, чому Україна фантастична й неймовірна. А зараз ми концентруємося на іншому – їздимо сходом, деокупованими містами», – почав розповідь Богдан Логвиненко.

Власне до частки просвітницьких відео дотичний і Острог, адже команда «Ukraїner» свого часу знімала сюжети про Острозьку академію, Луцьку вежу (тут розміщений Музей книги і друкарства), а також Велику синагогу Магарша. 

А як приклад документування сучасності Богдан Логвиненко показав нову книгу «Деокупація», до якої ввійшли спогади й спостереження з деокупованих міст. Там уміщені історії спротиву українців російським військам, розповіді про волонтерів тощо, які трапилися 2022 року. Водночас новий шар подій зі звільнення України (з початку 2023 р.) увіходить до відеоролика з назвою «Деокупація» (доступний на ютубі). Отож, «Ukraїner» продовжує роботу на різних майданчиках.

Богдан Логвиненко також наголосив, що за кордоном із початком повномасштабного вторгнення різко зріс інтерес до України. І завдяки книгам (а «Ukraїner» ще й видавництво) світ пізнає справжню Україну. «Це і є та «м’яка сила», завдяки якій вдається впливати. Ми переконуємо міжнародні ліберальні спільноти, що ми існуємо, ми суб’єктні, ми цінні. Наша культура теж цінна. І нам варто давати зброю, щоб ми себе зберегли», – каже медійник, додаючи, що в гуманітаристику треба інвестувати, як і у військову справу.

Загалом «Ukraїner» працює 15 мовами, частково в проєкт залучені волонтери. Таке широке представництво дозволяє багато і якісно інформувати світ про Україну. Хоча, зі слів Богдана Логвиненка, Росія теж використовує «м’яку силу» й багато в чому випереджає нашу країну в інформаційній війні. Як приклад журналіст навів ситуацію з підривом Каховської ГЕС. Відразу після цього Росія запустила інформаційну кампанію, у якій звинуватила Україну в учиненні теракту. Натомість із боку України панувала мовчанка: офіційної позиції нашої країни якийсь час не було, бо ніхто не був готовий до такого розвитку подій, не міг чітко озвучити причини й наслідки…

«У Росії дуже мало власного. Переважну більшість «гордості» вони запозичили з України. На сайті ми маємо розділ «Деімпералізація», де намагаємося пояснювати такі геополітичні речі всередині й назовні», – ділиться Логвиненко.

Присутні в залі острожани запитували медійника про вибір тем публікацій, особливості редакційної політики. Богдан Логвиненко зізнався, що, випускаючи в ефір ролики з передової, «Ukraїner» застосовує самоцензуру. Річ у тім, що люди, які щодня бачать смерть в обличчя, мають  специфічний гумор, використовують уїдливий сарказм, який іноді антигуманний.

Інше запитання стосувалося матеріального забезпечення армії. Кореспондент відзначив, що на сьогодні в ЗСУ багато сучасної техніки та зброї. Однак це не скасовує потреби волонтерити.

«Треба розуміти, що автомобілі й коптери, на які найчастіше оголошують збір, – розхідний матеріал, витратники. Для техніки, пригнаної на фронт, може бути один виїзд чи виліт – і росіяни збили чи заглушили. До цього треба ставитися, як до патронів: постріл – немає, постріл – немає… Мабуть, ми ніколи не зможемо поставити на паузу збір на дрони. Тому не треба переставати допомагати. Це збереже життя наших бійців», – каже Богдан Логвиненко.

Водночас тим, хто воліє допомагати, треба робити логістичний вибір: допомогти на продукти чи на техніку… «Не треба думати, що хтось місяць не їв і зараз поласує варениками.  Сьогодні в армії немає проблем зі забезпеченням продуктами (наголошую: сьогодні, бо завтра все може змінитися). Але коли ви передаєте смаколики – це про емоційну підтримку, це посил, що про бійців пам’ятають», – уважає журналіст.

Крім того, Богдан Логвиненко торкнувся теми читацького фінансування медіа. У тому, щоб читачі підтримували видання гривнею, журналіст бачить шлях до незалежності медіа.

Наприкінці зустрічі книгу Богдана Логвиненка «Деокупація» передали у фонд Острозької центральної бібліотеки, аби якомога більше читачів змогло прочитати репортажі зі щойно звільнених міст.

«Дякую Район.Острог за зустрічі Пресклубу, за цю розмову, за те, що не вперше запрошуєте в наше місто цікавих особистостей, які розповідають про те, чого ми не бачимо на власні очі», – підсумувала в. о. директора Острозької центральної бібліотеки Ірина Федорчук.

 

Фото Василя ПЕТРУКА

Коментар
12/09/2024 Середа
11.09.2024
10.09.2024