В Острозі відкрили виставку оригінальних крапкових картин Олени Сєргєєвої та провели майстер-клас

09 Червня 2023, 11:00
В Острозі відкрили виставку оригінальних крапкових картин Олени Сєргєєвої та провели майстер-клас 720
В Острозі відкрили виставку оригінальних крапкових картин Олени Сєргєєвої та провели майстер-клас

У Музеї книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника Острога відкрили виставку «Україна – сад нашої душі» рівненської художниці Олени Сєргєєвої. Вона працює в жанрі крапкової графіки.

 Презентація картин відбулася у четвер, 8 червня. Учасниками заходу були працівники заповідника, гості з Рівного, журналісти, друзі, учениці та випускниці художнього відділення Острозької школи мистецтв.

До початку основної частини заходу присутні оглядали виставку, спілкувалися із художницею, робили селф та фотографували представлені картини.

Презентацію виставки відкрила завідувачка Музею книги та друкарства Світлана Позіховська. Вона, представляючи гостю Острога, зазначила, що, коли народжується дитина, Бог цілує її й обдаровує різними талантами. Такі діти виростають неординарними, креативними, цілісними особистостями. До таких можна зарахувати й Олену Сєргєєву. Вона волонтерка, захисниця тварин, поетеса, художниця-крапкарка.

Її роботи філософські, глибокі, щирі, нікого не залишають байдужими, залучають до світу мисткині. Вона бачить оточуючу нас дійсність по-особливому, відчуває її через свій талант. Картини мотивують любити свою країну, робити добрі справи.

Із захоплення розповідав про Олену Сєргєєву, їхню співпрацю, прочитав написане ним есе рівненський фотохудожник і журналіст Анатолій Мізерний. Він підготував і показував на презентації виставки підготовлений ним каталог робіт художниці, говорив про спільні подорожі та пошуки сюжетів для крапкових та фотокартин у різних куточках України, про спільні роботи над книгами (одну з них подарував музеєві) та багато іншого.

Якщо проводити паралелі з історичними жінками, то Олена Сєргєєва– Матінка Тереза і Жанна д’Арк одночасно. Вона кинеться захищати безпритульного пса від здоровенного бовдура, не думаючи про наслідки. Це вона може відкрити двері з написом-проханням «Не турбувати»… За роки нашої співпраці Олена охоче пробувала себе в якості редактора, дизайнера, моделі, візажиста, фотографа, художника по світлу. Мати таку помічницю було за щастя… У пошуках цікавих кадрів ми об’їздили майже всю Західну Україну. Вздовж і в поперек. Сходили не одну пару взуття. Все, що не вмістилося в мегапікселях, перетворилося на мільйони крапок у численних полотнах Олени», – сказав Анатолій Мізерний.

Олена Сєргєєва під час виступу розповідала, де і як бере сюжети для своїх робіт, як почала працювати в крапковій графіці, показувала і розповідала про свої картини, дякувала Світлані Позіховській за організацію виставки та багато іншого. Художниця також відповідала на запитання присутніх, подарувала для Державного історико-культурного заповідника Острога одну зі своїх картин.

 

Ділилася враженнями про картини Олени Сєргєєвої директорка Острозькою дитячо-юнацької спортивної школи Тетяна Слободян. Вона високо оцінювала роботи гості Острога.

У кожній картині є тепло, є сонечко, є щось таке, що покращує настрій. Бо в кожній картині є любов… Треба мати велику фантазію, велике серце й велику душу, щоб в одному листочку, чи іншому об’єкт, побачити життя, показати його так, що воно всіх зачарує. Те все треба бачити в душі», – сказала Тетяна Слободян.

Виставка діятиме більше місяця. В малих залах на проміжному та другому поверсі Луцької вежі представлені більше 30 картин Олени Сєргєєвої, написані в різні часи – від теперішнього воєнного до вже давніших, одних з перших. Зображено на них різні об’єкти. Це, зокрема, обличчя людей, споруди (є Острозький та Дубенський замки), тварини, птахи, рослини, а також певні міфічні та фантастичні сутності й предмети.

 

 

Присутні на презентації виставки могли придбати чашки із роботами Олени Сєргєєвої, була можливість побачити книги, які ілюструвала художниця. Це – «Ехlibris квітня» Світлани Луцкової, «На відстані руки» Василя Ляшука, «Сім кРоків» і «Азимут» Наталії Демедюк.

 

У другій частині заходу Олена Сєргєєва провела майстер-клас для присутніх. Вона підготувала заготовки різних зображень. Щоправда, охочі могли самостійно малювати на свій вибір. Художниця показувала на великому екрані-стіні різні світлини нібито звичних речей. Проте, в них художниця побачила, так би мовити, замасковані об’єкти, які не всі навіть після підказок змогли розгледіти.





Після завершення майстер-класу Світлана Позіховська щиро подякувала художниці за цікавий та корисний захід. Більшість присутніх сфотографувалися на пам’ять. 

 

Коментар
22/01/2025 Вівторок
21.01.2025