Розпочав роботу Пресклуб Район.Острог
Розпочав діяльність Пресклуб Район.Острог. У межах клубу видання проводитиме цікаві заходи й зустрічі з медійниками, організовуватиме майстеркласи й навчання.
Працюватиме пресклуб у форматі усного репортажу – це живий виступ журналістів перед аудиторією. Формат таких зустрічей популярний у світі, але поки новий для України.
«Ідея проєкту в тому, аби започаткувати й розвинути формат усного репортажу, коли журналісти наживо виступають перед аудиторією та діляться своїми досвідами. Оскільки в Україні війна червоною ниткою проступає в роботі медіа, люди мають запит на правдиву інформацію. Ба більше, часто люди прагнуть її чути з перших вуст. І ми хочемо дати острожанам таку можливість – спілкуватися з людьми, які творять медійну історію загалом і ведуть літописи війни зокрема», – розповіла керівниця проєкту Іванна Антонюк.
Перша зустріч відбулася у вівторок, 6 червня, коли журналісти відзначали своє професійне свято. До Острога завітала воєнна репортерка, поетка та лекторка про українську мову Мирослава Ільтьо.
Мирослава Ільтьо пише в жанрі художнього репортажу, а себе називає оповідачкою цікавих історій.
«Насправді художній репортаж – межовий жанр. Це, з одного боку, документалістика, яка зараз надзвичайно важлива, бо ж потрібно документувати злочини Росії в Україні й поширювати це в інформпросторі, щоб зафіксувати якомога більше лих, які для конкретних людей у конкретному регіоні завдали наші вороги. З іншого боку – це оповідь із емоціями, яка робить нас вразливою. Отож, у художньому репортажі присутній журналіст зі своїми рефлексіями. Це дуже важливо для того, щоб ми могли знаходити спільну мову один із одним», – поділилася Мирослава Ільтьо.
Під час двогодинної зустрічі Мирослава розповідала, як працювала журналісткою на евакуаційних рейсах, на лінії бойового зіткнення, їздила з водієм, який привозить востаннє додому загиблих бійців... У кожній історії, – зізналася репортерка, – вона шукає диво.
«Після інтерв'ю повинен минути якийсь етап усвідомлення і прийняття історії, у яку довелося поринути. Інакше з людиною може трапитися вигорання. Ментальна втома дається взнаки. Узагалі спілкування зі зраненими людьми, з людьми, які зазнали насильства, пережили втрату – це неможливість відсторонитися від плачевного досвіду. Ми співпереживаємо, транслюємо все на себе...» – розповіла медійниця.
Отож, у форматі усного репортажу присутні почули про найважливіші історії, які справили надзвичайно сильне емоційне враження на авторку, щось змінили в її світовідчутті.
Крім того, Мирослава Ільтьо дала декілька порад, як спілкуватися зі зраненими людьми, яких слів варто уникати, щоб не поглибити травму, як обирати формат розповіді історії. А ще говорила про принципи етичності журналіста й не тільки під час написання некролога.
Наприкінці зустрічі враженням від зустрічі з Мирославою Ільтьо поділилася Ірина Ковальчук, матір загиблого воїна з Острога.
«Ви сьогодні трошки полегшили мій душевний стан. Повірте, заради того, щоб мені стало легше як людині, вам варто було приїхати в Острог. І, думаю, я не одна така. Я дуже вдячна вам за те, що ви робите, за те, що говорите і як говорите... Не думала, що висловлюся, але не витримала...», – відгукнулася Ірина Улянівна.
Засідання Пресклубу Район.Острог відбуватимуться принаймні раз на місяць. У планах редакції привезти на зустріч до острожан дев'ятьох цікавих гостей.
«Ми сподіваємося, що навколо редакції завдяки клубу об'єднається спільнота, яка знайома між собою, яка не просто читає, а й обговорює новини, якій не байдужі місто й громада», – підсумувала цілі клубу Наталія Пахайчук, керівниця інноваційних проєктів CID Media Group.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром