Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Творчий вечір «Код Да ШЕ. Перезавантаження Кобзаря»
Творчий вечір «Код Да ШЕ. Перезавантаження Кобзаря»

В Острозькій академії поглянули на творчість Шевченка під іншим кутом

11:52 07.03.2018
932

У вівторок, 6 березня, в Національному університеті «Острозька академія» відбувся творчий вечір «Код Да ШЕ. Перезавантаження Кобзаря».

Цікаву подію, приурочену 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка, організували аспірант НаУОА Олександр Подвишенний та студенти Ольга Юрчук і Юрій Устимчук. Найперше, організатори прагнули відійти від стереотипного сприйняття українського генія та показати багатогранність його творчості. Вони познайомили публіку з Шевченком-художноком.


Аби якомога більше зрозуміти художній талант Тараса Григоровича для аудиторії зачитувались уривки зі щоденника Т.Г. Шевченка, в яких він писав про малярство. Організатори демонстрували відеозапис з коментарями автора книги «Мистецька спадщина Тараса Шевченка у контексті європейської художньої культури», доктора мистецтвознавства, професора Володимира Овсійчука.


Більш детально, про становлення Шевченка як художника, для аудиторії розповів мистецтвознавець, колекціонер «Кобзарів» Микола Бендюк. Він говорив про напрацювання у Тараса Григоровича свого власного унікального стилю, про впливи на творчість його вчителів та захоплення західноєвропейськими мистецькими течіями (неокласицизмом, романтизмом).


Лектор приділив велику увагу Шевченковим рисункам козаків, портретам, жанровим роботам, графіці, пейзажам, символіці робіт та ін. Микола Миколайович зауважив, що Тарас Григорович був майстерним художником, але сповна розвинути художній талант йому завадили заслання та заборони малювати.


Неординарний погляд на творчість українського художника викликав значний інтерес серед студентства.

  • Ми прагнули по-новому оцінити постать великого Кобзаря, адже ще від радянського минулого нам нав’язували багато стереотипів та сприйняття Шевченка як революціонера-демократа, який боровся із панщиною та царизмом. Під час зустрічі ми хотіли більш детальніше познайомити аудиторію із художнім талантом Шевченка, саме тому, запросили мистецтвознавця Миколу Бендюка. Сподіваємось, що такі заходи будуть традиційними та стануть початком інтелектуального гуртка, – розповів Олександр Подвишенний.

Ознайомитись із копіями робіт Шевченка, усі охочі можуть на виставці «Живописне слово», яку підготували працівники Музею історії НаУОА у центральному корпусі університету.


;
Коментарі
21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин