В Оженині назвили вулицю іменем полеглого захисника

24 Квітня 2023, 12:14
Фото Івана Глушмана 2141
Фото Івана Глушмана

В селі Оженин вулицю назвали іменем полеглого військового Олександра Кожуха. 

За відповідне рішення проголосували депутати Острозької міськради на сесії 31 березня. Депутатський запит на перейменування подав Василь Юзепчук. 

За таке перейменування, каже депутат, виступила громадськість села. Олександр Кожух виріс в Оженині та навчався у місцевій школі, тож місцеві жителі таким чином вирішили віддати шану та закарбувати пам'ять про бійця. 

Тож тепер вулиця вулиці Зоряна в селі Оженин матиме ім'я героя Олександра Кожуха.

«Олександр був єдиним сином у батьків. Він пішов воювати добровільно, не ховаючись від мобілізації. Пішов на фронт будучи офіцером запасу після військової кафедри, без досвіду. Загинув в результаті танкового обстрілу в районі населеного пункту Яковлівка Донецької області», – розповідає Василь Юзепчук. 

Таке перейменування, за словами депутата, буде початком нової історії для села. 

«Люди повинні знати, що герой загинув за Україну, за мову, за прапор, за державу, за суверенність, за незалежність. Він має право бути вшанований там, де народився і проживав», – каже Василь Юзепчук. 

Фото Івана Глушмана
Фото Івана Глушмана

Перейменування вулиці відбулось з ініціативи громади та з погодженням батьків загиблого військового.

«Процедура відбувається так: подається депутатський запит про перейменування вулиці, два місяці тривають громадські слухання. Якщо громада не проти, то питання виноситься на сесію і за нього голосують депутати», – пояснює Василь Юзепчук. 

Це вже друге перейменування в вулиці на честь захисника в Оженині. Раніше вулицю Вишнева назвали іменем Андрія Степасюка. 

Вшанувати пам'ять таким чином хочуть ще в у селі Бродів Оженинського старостинського округу, де поховані військова медикиня Іванна Поліщук та боєць Юрій Ус. А також у селі Країв, де 5 квітня попрощались із захисником Євгеном Стельмащуком. 

Також в Оженині планують посадити Алею пам'яті на честь загиблих захисників. 

Коментар
14/04/2024 Субота
13.04.2024
12.04.2024