Директор Острозького історико-культурного заповідника став переможцем обласної премії

21 Грудня 2022, 20:00
Микола Манько 902
Микола Манько

На Рівненщині визначили переможця премії імені Ігоря Свєшнікова. Ним став директор Державного історико-культурного заповідника Острога Микола Манько.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної ради. 

Як зауважив голова комітету, заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, Микола Манько – один із найавторитетніших істориків та краєзнавців Рівненщини, це грунтовний дослідник, автор багатьох наукових праць. Понад 30 років Микола Манько працює в Острозькому музеї, який сьогодні входить до п’ятірки найпопулярніших туристичних місць Рівненщини.

Заклад постійно розвивається, тут шукають нові формати роботи з відвідувачами, запроваджують цифрові технології, активно працюють з грантодавцями.

Зважаючи на це, кандидатуру Миколи Манька на присудження премії члени комітету підтримали одноголосно.

Відповідно до рішення обласної ради, премію імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини на Рівненщині присвоюють з 2006 року. Ця відзнака має на меті привернути увагу суспільства до важливості збереження та популяризації культурної та історичної спадщини краю, відзначити фахівців галузі.

У 2021 році володаркою премії стала краєзнавиця, дослідниця історії Рівного Галина Данильчук. А 2020-го – завідувач відділу історії Дубенського заповідника Юрій Пшеничний.

Починаючи з 2018 року одна премія складає десять тисяч гривень. В мирний час її вручали до Дня пам’яток історії та культури 18 квітня. Однак цьогоріч, зі зрозумілих причин, володаря премії визначили пізніше

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024