Острозька академія отримала грант Міжнародного Вишеградського фонду
Національний університет «Острозька академія» спільно з Жилінським університетом (Словаччина), Палацьким Університетом Оломоуц (Чехія) та Університетом у Бєльсько-Бяла (Республіка Польща) виграв грант у рамках Вишеградського фонду.
Тема проєкту «Resilience approach in cross-cultural training of future teachers in Ukraine and V4 countries», повідомляють у пресслужбі Острозької академії.
Тепер упродовж двох із половиною років у Національному університеті «Острозька академія» відбудеться низка лекційних і практичних занять, які проведуть не лише викладачі університету, а й іноземні професори.
Керівниця проєкту зі сторони Острозької академії – докторка психологічних наук, професорка кафедри психології та педагогіки НаУОА, гарантка освітньої програми «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови» Галина Гандзілевська.
До колективу авторів від Острозької академії увійшли: Гандзілевська Г.Б., Каламаж Р.В, Балашов Е.М., Ткачук О.В., Зубенко І.Р., Максимчук В.В., Кондратюк В., Черноус Т., Тимощук Є.А., Ратінська О.
Едуард Балашов, доктор психологічних наук, професор, помічник ректора з міжнародного співробітництва і фандрайзингу НаУОА, координатор проєкту зазначає, що проєкт має прикладний характер і спрямований на підготовку майбутніх вчителів у сфері психолого-педагогічного виховання дітей.
«Основна увага приділятиметься забезпеченню психологічних і дидактичних умов формування психологічної безпеки учнів початкової школи та молоді, розвитку їхнього саногенного мислення. Планується поглиблене вивчення основних психологічних і дидактичних потреб майбутніх вчителів через призму адаптації до непередбачуваних ситуацій, підвищення ефективності навчального процесу дітей і молоді за допомогою використання резилієнс-підходу. Вітаємо всіх авторів проєкту, який є важливою складовою виконання положень Стратегії інтернаціоналізації НаУОА», – додає Едуард Балашов.
Докторка психологічних наук, професорка кафедри психології та педагогіки НаУОА, Галина Гандзілевська каже, що дуже важливо зараз, окрім усього іншого, отримати таку потужну інтелектуальну підтримку від представників університетських спільнот Словаччини, Польщі, Чехії.
«У нас уже є позитивний науковий досвід співпраці з цими університетами, зокрема із Жилінським університетом, у якому я зараз проходжу стажування на гуманітарному факультеті. Це справді надійний партнер, як і всі інші, які у такий не простий час стали поряд із нами задля вирішення тих проблем, у яких відчуваємо свою інтелектуальну силу», – підсумовує Галина Гандзілевська.
Читайте також: Про премію Корсака, війну та «артефакти» російської культури. ІНТЕРВ'Ю з Петром Кралюком
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром