Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Микола Бендюк на зустрічі з  з учнями Острозького ВПУ-28
Микола Бендюк на зустрічі з з учнями Острозького ВПУ-28

Острожани брали активну участь у державотворчих процесах

17:40 19.01.2018
781

В приміщенні Острозької центральної районної бібліотеки відбувся захід, присвяченій сторіччю проголошення незалежності УНР та 99 – річниці Дня Соборності України.

Його організували 16 січня старший науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника Острога Ніна Німчинська спільно з працівником бібліотеки Марією Скібіцькою.

На зустріч з учнями Острозького ВПУ-28 запросили краєзнавця, члена Української Гельсінської Спілки з 1989 року, першого голову районної організації «Народного Руху України за перебудову» на Острожчині Миколу Бендюка. Він розповів учням про важку боротьбу українців за власну самостійну й незалежну державу в XX столітті.

У розмові Микола Миколайович зазначив, як події розвивались на Острожчині. Він наголосив, що до тих знаменних державотворчих процесів мали відношення хлопці такого ж віку, як теперішні його слухачі(16-18 років). Особливо захопливою стала розповідь про учнів Острозької гімназії які організували весною 1917 р. в Острозькому замку «Січ імені Івана Богуна», щоб підтримувати порядок в місті.

Ці 18-ти літні хлопці в грудні 1917 року вирішили, що крім Острога їм необхідно наводити порядок і в околицях. Для цього вони вирушили до Кривина, де мали на меті роззброїти російських збільшовичених солдатів і цю зброю використати для оборони молодої української республіки. В цьому бою загинуло декілька гімназистів. Острожани із шаною віднеслись до сміливого вчинку загиблих хлопців та поховати їх на території Замкової гори, – розповів науковець. – Сьогодні на їхній могилі стоїть хрест який я свого часу спроектував так, щоб той був схожий і на Волинський, і на козацький хрест з тризубом посередині. На жаль, імена загиблих хлопців невідомі та робота по їх встановленню ведеться.


У розмові з учнями Микола Миколайович провів аналогію цих подій із битвою під Крутами та зазначив про сам акт Злуки між УНР та ЗУНР.

Окремо він розповів про підготовку організації у 1990 році живого ланцюга з Львова до Києва. Дуже цікавим для учнів виявились ті факти, як в умовах радянського режиму Микола Миколайович з однодумцями виготовляли листівки, національні прапорці, значки, а центром цього був Острозький замок де він працював. Та, навіть, коли захворів, щоб підтримати учасників ланцюга, попри заборону, вивісив у лікарні український прапор.


Зауважимо, що такі зустрічі дають можливість молоді в повній мірі усвідомити, що завдяки вірі у краще майбутнє та активній діяльності окремих особистостей, острожани внесли свій вклад та долучились до таких знаменних подій нашої держави.

ФОТО із сайту Державного історико-культурного заповідника Острога.

Читайте також:

Острозькі гімназисти повторили подвиг Героїв Крут

Спогади Миколи Бендюка про події 21-22 січня 1990 року

;
Коментарі
19 серпня
Сьогодні
Вчора
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин