Як у Рівному перевіряють якість повітря та що показують результати

23 Червня 2022, 11:27
Перевірили якість води у Рівному: що показали результати 387
Перевірили якість води у Рівному: що показали результати

Індекс забруднення атмосферного повітря у Рівному упродовж усіх весняних місяців 2022 року не перевищував норми. 

Про це розповіла завідувачка сектору забруднення атмосферного повітря лабораторії спостережень за станом забруднення природного середовища Ірина Глущук, передає Суспільне.

Попри ракетні удари по нафтобазах та ажіотаж на АЗС і скупчення там автомобілів, індекс коливався в межах низьких та середніх значень: 3-3,5 одиниці.

Як досліджують повітря

У Рівному є три пости спостереження за забрудненням атмосферного повітря. Кожен обладнаний сорбційними трубками зі спеціальним наповнювачем, за допомогою яких повітря беруть на дослідження.

«Трубки насичуються певними інгредієнтами, які ми маємо в повітрі. І потім ті трубки несемо в лабораторію і проводимо дослідження проб повітря», – розповідає начальник лабораторії спостережень за станом забруднення природного середовища Богдан Сало.

Кожен спостережний пост дозволяє аналізувати повітря на вміст 11 хімічних сполук. Процес аналізу відбувається вже в лабораторії.

У Рівному перевірили якість повітря
У Рівному перевірили якість повітря

«Наші техніки перед тим, як спостережники відбиратимуть проби повітря, готують ці сорбційні трубки. Наповнюють їх реагентом, який конкретно на якусь домішку реагує», – розповідає завідувачка сектору забруднення атмосферного повітря Ірина Глущук.

Спершу фахівці лабораторії у спеціальному кувезі роблять хімічний аналіз відібраних зразків повітря та наявних у них хімічних сполук. Після цього зразки відправляють для аналізу на фотоколориметрі, для визначення концентрації хімічної сполуки в одиниці повітря.

«Наливаємо розчин, ставимо в прилад. Виставляємо довжину хвилі, яка заміряє інгредієнт. На кожен інгредієнт виставляється світлофільтр, завантажуємо туди розчин і відбувається замір, потім робимо обрахунки», – каже технік-лаборантка Наталія Жаворонкова.

Щодня техніки закладу проводять понад дві сотні таких досліджень.

Що показують результати

Рівень забруднення повітря почав знижуватись ще на початку пандемії COVID-19, розповідає завідувачка сектору забруднення атмосферного повітря Ірина Глущук.

Читайте також: Де на Рівненщині тоне найбільше відпочивальників та в чому небезпека річок

«Зараз ситуація на тому ж рівні – не змінилася. Коли були вибухи на нафтобазах, погода нам сприяла, бо повітряні маси рухалися не в бік міста. Викидів в бік міста не було», – додає фахівчиня.

Як у Рівному перевіряють якість повітря
Як у Рівному перевіряють якість повітря

Індекс забруднення повітря в місті за кілька останніх місяців (3-3,5 – це низький і середній показник):

  • лютий – 6
  • березень – 3,2
  • квітень – 3,6
  • травень – 3,5

Коментар
07/07/2022 Четвер
07.07.2022
06.07.2022